TEOG YERİNE MİS SINAVI GELDİ

TEOG'un yerine MİS geliyor. Milli İzleme Sınavı nedir ?

12 Ekim 2017 - 12:02

TEOG'un kaldırılması talimatının verildiği gün Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) tüm illere yeni bir pilot sınav sistemi genelgesi gönderdiği ortaya çıktı. MEB’in uzun vadede tüm sınıflar için planladığı yeni sınavın ismi de 'Milli İzleme Sınavı' olarak genelgede yer aldı. Açık uçlu soruların yer alacağı sınavın ilk etapta 24 ilde uygulanması planlanıyor.

Paylaş           
2s 52d
DUVAR – Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yerine getirilecek sistemin ayrıntıları belli olmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, açık uçlu soruların yer aldığı bir sınav sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet‘ten Ozan Çepni’nin haberine göre, Bakanlar Kurulu’na yeni sınav sistemini sunmak üzere çalışmalarını devam ettiren MEB’in uzun vadede tüm sınıflar için planladığı yeni sınavın ismi de ‘Milli İzleme Sınavı’ olarak genelgede yer aldı. Açık uçlu soruların yer alacağı sınav, birçok ilde ilk kez aralık ayından başlayarak dönem sonlarında 5. sınıf öğrencilerine Türkçe, matematik ve fen bilgisi derslerinden uygulanacak. Türkiye’nin dört bir yanından şehirlerin pilot uygulama için seçildiği yeni sınav sisteminin ilk planda 24 şehirde denenmesine karar verildi. Bakanlığın belirlediği iller arasında Aydın, Bursa, Erzurum, Mardin, Mersin, Konya, Gaziantep, Kayseri, Tarabzon’un da olduğu 15 büyükşehir yer aldı. Gönderilen genelgede 2017’de ilk kez uygulanacak sınav için hazırlıkların yapılması talimatı verildi. Milli İzleme Sınavı’nın geliştirilerek tüm illere yayılması planlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti