TEOG Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar

illi Eğitim Bakanlığı (MEB) gelecek hafta yapılacak olan TEOG sınavları için dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı. 2016-2017 öğretim yılı 2. dönem ortak sınavlarda dikkat edilecek hususlar MEB tarafından tüm kurumlara gönderildi. işte detaylar..

19 Nisan 2017 - 15:07

TEOG dikkat edilecek hususlar açıklaması MEB tarafından yayınlandı 2016 2017 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi ortak sınavlar 26 Nisan ve 27 Nisan tarihlerinde yapılacak. TEOG II. Dönem sınavlarının yapılacağı çarşamba ve perşembe günlerinde gerek görev alacak MEB personelleri gerekse de sınavların yapılacağı okulların idarecilerinin dikkat etmesi gereken hususlar maddeler halinde açıklandı.

Bina Sınav Komisyonunun Dikkat Edeceği Hususlar, salon başkanının dikkat etmesi gereken hususlar ilgili resmi duyuruda yer aldı. İKİNCİ DÖNEM TEOG TARİHLERİ: 26-27 NİSAN 2017 Sekizinci sınıflar için yapılan ortak sınavlar (TEOG) 26 Nisan 2017 Çarşamba günü ve 27 Nisan 2017 Perşembe günü yapılacak. İki günde toplamda 6 dersten yapılacak olan sınavlar günde 3 sınav olarak gerçekleşecek. TEOG’da 26 Nisan 2017 Çarşamba günü Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi derslerinden sınav yapılacak. 27 Nisan 2017 Perşembe günü yapılacak sınavlar ise Fen Bilimleri, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil. TEOG Takvimi Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sınav poşetlerinin nasıl açılıp nasıl kapatılması gerektiği konusunda da resimli anlatım yaptı. Her sınavda yapılan sınav poşeti hatalarını en aza indirmeye çalışan MEB, sınavlarda yapılan sınav poşeti açılması, kapatılması, yırtılması gibi hatalardan dolayı tutulan tutanakların fazlalığına geçtiğimiz dönemlerde dikkat çekmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu için hastaneden açıklama
Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu için hastaneden açıklama