TEOG Şampiyonunun Sır Dolu İntiharı

3 yıl önce TEOG Türkiye birincisi Mustafa Ö. (17) Tokat’ın Erbaa ilçesinde köyünde bulunan Simeri Kalesi’nden atlayarak hayatını kaybetti.

TEOG Şampiyonunun Sır Dolu İntiharı
03 Ekim 2019 - 11:53

Tokat’ın Erbaa ilçesinde Güveçli Köyünde yaşayan ve 2016 TOEG Türkiye birincilerinden Mustafa Ö., Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi’ni kazanarak yatılı okumaya başladı. 3 yıldır pansiyonda kalan Mustafa, geçen günlerde arkadaşlarına yaşamına son vereceğini söyledi. Arkadaşları da önlem olarak durumu okul idaresi ile paylaştı. Okul idaresi Mustafa’nın babası Orhan Ö.’yü arayarak konu hakkında bilgi verdi. Baba Orhan Ö. Oğlunu görmek ve konuşmak için hafta sonu gelmesi için ikna etti.

Cuma günü okuldan sonra ailesinin yanına gelen Mustafa Ö, bir gün sonra ailesiyle birlikte kahvaltı yaptı ve sonra evden ayrıldı. Simeri Kalesi’ne çıkan Mustafa Ö. babasını aradı ve kaleden atlayacağını söyledi ve telefonu kapattı. Kendisini 150 metre yükseklikten boşluğa bırakan Mustafa Ö. olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri otopsi işlemleri için Adli Tıp’a götürdü. Olay sonrasında jandarma ve köylüler Mustafa Ö.’nün cep telefonunun bulunması için arama yaptı fakat tüm aramalara rağmen telefon bulunamadı.

Aile ve yakın arkadaşları, Mustafa Ö.’yü intihara sürükleyen sebebin ‘Momo’ ve ‘Mavi Balina’ adlı oyunları oynayıp intihar ettiğini düşünüyorlar. Bu sebeple telefonunun bulunup olayın aydınlatılmasını istiyor. Jandarma olay ile ilgili geniş soruşturma başlattı. Mustafa Ö.’nün cenazesi otopsi işlemlerinin ardından pazar günü köyünde toprağa verilecek.

Bu haber 822 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum