TEOG mimarı Yusuf Tekin için flaş iddia

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ile ilgili çok önemli bir iddia ortaya atıldı. 2013 yılından bu yana, Müsteşarlık görevini yürüten Tekin'in görevden alınacağı iddia ediliyor.

13 Kasım 2017 - 10:24 - Güncelleme: 13 Kasım 2017 - 10:31

Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştiri oklarını yönelttiği TEOG'un mimarı olarak biliniyor. TEOG, yürürlüğe konulduğu ilk günden bu yana sıkça eleştirilmesine rağmen, ısrarla 4 yıl boyunca yürürlükte kalmış ve onbinlerce öğrenci daha ortaokulda, sınav yarışına katılmak zorunda kalmıştı.


Yine Tekin'in döneminde, aday öğretmenlik sırasında yetersiz öğretmen adayını elemek için onlarca mekanizma varken, öğretmen alım sürecine sözlü sınav konularak, toplumdaki adalet duygusu derin yaralar almıştı. Mülakat gibi kayırmacılığa hizmet etmekten başka bir işlevi olmayan sınavla hem öğretmen alındı hem de yönetici atamaları gerçekleştirildi.


Tüm bunların yanı sıra Yusuf Tekin'in Bakanlarla sürekli gerilim yaşaması, önemli bir başka problem olarak görülüyor. Daha önce Bakan Nabi Avcı ile sorun yaşayan Tekin'in şimdilerde de Bakan İsmet Yılmaz ile sorun yaşadığı ifade ediliyor. (memurlar.net)

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mesut Kaygısız
  8 ay önce
  Bazı bürokratların dokunulmazlığı varmış gibi başarılı olsa da olmasa da yerinde kalıyor.Meb Müsteşarı ilk önce alınması gerekenlerden.
 • Tarihci
  8 ay önce
  Bence yerinde Basaramayan gider ekibiyle birlikte Yonetci atamayi malum sen istedi diye Mülakat getirene hakkimi helal etmiyom
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında flaş karar
Son dakika... Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında flaş...
Şiddetli deprem: İşte ilimizden son dakika bilgileri
Şiddetli deprem: İşte ilimizden son dakika bilgileri