TEOG kalktı, destekleme ve yetiştirme kursları da kalkacak mı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanı bir açıklama yaparak TEOG'un artık yapılmayacağını söyledi. Bu açıklamanın ardından okullarda ortak sınavlarda başarıyı amaçlayan DYK ların durumu da tehlikeye girdi. Peki öğretmenler destekleme ve yetiştirme kursu açabilecekler mi?

19 Eylül 2017 - 23:21 - Güncelleme: 20 Eylül 2017 - 13:26

MEB'in TEOG'u kaldırma kararının ardından okullarda açılan DYK'ların durumu da merak konusu oldu. Dersanelerin kapatılmasından oluşan boşluğu doldurmak amacı ile sınavlara hazırlıkta önemli bir yer tutan DYK'ların da kaparılması gündeme geldi. 
Öğretmenler odası bu sorularla fazlasıyla meşgul oluyor. 
ME'in TEOG kararının ardından şu ana kadar DYK'larla ilgili olumsuz bir gelişme yaşanmadı. Mevcut şartlarda yetiştirme kursları açılabilecek. Hiçbir bakanlık yetkilisi yetiştirme kurslarının kapatılacağına ilişkin bir işaret vermedi. 
Özetle DYK'lar bu yıl da devam edecek.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Şenay
  2 ay önce
  Destekleme ve yetiştirme kursları, Torpil-sen idarecileri ve öğretmenlerince aslan payına dönüştürülen, yandaş besleme faaliyeti boyutuna ulaşmış bir rant kapısı olmuştur. Yapılması gereken açıktır: Bu kurslar, ya okuldaki öğretmenlere eşit dağıtılacak ya da o öğretmenlerden talepçi yoksa Meb ve ÖSYM sınavlarında olduğu gibi diğer öğretmenlere de sıra ile görev paylaşımına gidilmelidir. Eba sistemi ve portalının teknik donanım ve arızaları bahanesiyle ilgili idare ve öğretmenlerince, öğrencilere elden dilekçeler tutuşturulmakta, kulisler yapılmak suretiyle de alınan TC ve kimlik bilgileriyle kendi seçimleri (torpilleri) yansıtılmaktadır... Bu durumun kesinlikle son bulması gerekiyor.
 • Öğretmen
  2 ay önce
  Kursların kazanacağına asla inanmıyorum. Gayet de verim alınıyor. Kurs veremeyen öğretmenlerin isteğidir bu.
 • yahya
  2 ay önce
  kurslar kapanir veya kapanmaz ama bumillet bedavaci olmaya alisti mutlaka kurslardan gostermelikte olsa ucret alinmali ozaman veli ogrenciyi takip ediyor
 • Öğretmen
  2 ay önce
  Zaten kursa gelen 8.sınıf öğrencisi çok az fakat 5,6 ve 7 ler de kursa katılım çok iyi ve çok verimli bence hiç de amaçsız değil
 • öğretmen
  2 ay önce
  devlete yük amacına ulaşmıyor verim alınmıyor,para vermeyince öğrenci değer de vermiyor
 • Musa
  2 ay önce
  sınav olmazsa öğrenci kursa devam etmez fiilen kurslarda kapanır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu