Telkinli Davran

Kadının başı çok ağrıyormuş.Demişler ki bir psikiatrist var. Harika tedavi ediyor.Neyse,gitmiş doktora,akşam eve gelince kocası sormuş – “Ne oldu”diye. – “Valla,bana telkin önerdi,bir yere oturup kafamı iki elimin arasına alıp sallana sallana’bu kafa benim değil, bu kafa benim değil’ diye tekrarlayacakmışım.”

Telkinli Davran

Kadının başı çok ağrıyormuş.Demişler ki bir psikiatrist var. Harika tedavi ediyor.Neyse,gitmiş doktora,akşam eve gelince kocası sormuş – “Ne oldu”diye. – “Valla,bana telkin önerdi,bir yere oturup kafamı iki elimin arasına alıp sallana sallana’bu kafa benim değil, bu kafa benim değil’ diye tekrarlayacakmışım.”

Telkinli Davran
12 Eylül 2018 - 22:58

Kadının başı çok ağrıyormuş.Demişler ki bir psikiatrist var. Harika tedavi ediyor.Neyse,gitmiş doktora,akşam eve gelince kocası sormuş

– “Ne oldu”diye.

– “Valla,bana telkin önerdi,bir yere oturup kafamı iki elimin arasına alıp sallana sallana’bu kafa benim değil, bu kafa benim değil’ diye tekrarlayacakmışım.”

 

 

Kadın 3-4 gün bu işe devam etmiş ve başağrıları tamamı ile geçmiş.Ancak bu sırada kocasında bir sorun baslamış. Adamda tık yok.Geceleri sırtını dönüp yatıyor.İlişki milişki hak getire. Sonunda kadının da ısrarı ile adam da aynı doktora gitmiş. Akşam eve gelince kadın ne oldu demiş.Adam

– “Bırak yaa demiş,bana da telkin önerdi ama ben öyle saçma şeyleri yapmam” demiş,demiş ama o günden sonra adam olmuş bir canavar.Eve gelince kadını hemen yakalayıp yatağa atıyor.Durum felaket.Neyse herkes çok memnun ama kadın da bu işin nasıl olduğunu merak ediyor.Bir gün kadın eve gelmiş.Adam

– “Hadi karıcığım demiş,sen hemen yatağa gir,ben bi banyoya gidip geleyim” demiş.Kadın gizlice adamı takip etmiş.Ne görsün.Adam banyoda klozete oturmuş,kafasını iki elinin arasına almış sallanıyor.
– “Bu karı benim değil, bu karı benim değil”

Beğenip Paylaşmayı Unutmayalım.!

 

Aracinin direksiyonuna geçip kiliseye gitmek üzere yola koyulan rahip yolda yürümekte olan bir rahibeye rastlar. Aracini durdurur ve kiliseye kadar onunla gelmek isteyip istemedigini sorar. Kadin arabaya biner ve bacak bacak üstüne attiginda bacaklarinin güzelligi ortaya çikar.

Rahibin gözü kayar ve bakayim derken kisa bir süre için aracin
kontrolünü kaybeder. Araci tekrar kontrol altina aldiktan sonra sag elini
rahibenin bacagi üstüne koyar. Rahibe ona bakar ve söyle der : “Rahip,

129. kuralı hatirliyor musunuz ?”

Utançtan kipkirmizi olan rahip derhal elini çekerek rahibeye
özürlerini siralar.

Bir müddet sonra akli tekrar karisir ve rahibenin bacaginatekrar dokunur
vites degistirme bahanesiyle ve rahibe ayni soru ile karsilik verir:

“Rahip, 129. kuralı hatirliyor musunuz ?”

 

 

Utancindan yine kizaran rahip elini çeker ve “afedersin kardesim, insanoglu zayif düsebiliyor” der.Kiliseye vardiklarinda rahibe arabadan iner ve tek kelime
söylemeksizin, ancak çok manali bir bakis firlatarak kaybolur.

Rahip aceleyle içeriye kosturur ve bir Incil alarak 129. kuralı açar okumak için 129. kural söyle demektedir : Ileriye gidiniz, daha yukarlardaarayiniz.

Orada güzellikler bulacaksiniz.

DİĞER FIKRA

BALIK

Hoca yolculuk sırasında mola verip bir hana girer.Bu sırada hana bir başka yolcu daha girer ve ikisi birden hancıdan yiyecek birşeyler isterler.Fakat hancı yiyecek olarak sadece bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını önerir.Bunun üzerine Hoca:

-Ben balığın sadece başını yiyeceğim der.Hancı bunun nedenini sorar.Hoca da:

-Balık başı zekayı artırır.Balık başı yiyen insan akıllı olur der.Bunun üzerine diğer yolcu hemen atılır ve Hoca’ya :

-Balık başını niye sen yiyeceksin? Ben yemek istiyorum der.Hocada itiraz etmez.Balığın koca gövdesini Hoca yer ve bir güzel karnını doyurur.Diğer yolcu ise sadece balığın başını yer ve Hoca’ya seslenir:

-Sen koca gövdeyi yedin karnını doyurdun.Ben sadece kafayı yedim aç kaldım der.Hoca da bunun üzerine şöyleder:
-Bak nasıl akıllandın!

 


Bu haber 1287 defa okunmuştur.