Teknik Lise Öğrencilerinden Örnek Davranış

Antalya Kepez Nazime Baki Saatçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ilk olarak Şehit ve Gaziler Derneğini ziyaret ederek Dernek Yönetimi ile tanışıp, Antalya ve Kepez’de yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

03 Ekim 2017 - 23:25

Öğrencilere; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na ve demokrasinin ilkelerine bağlı, millî ve evrensel kültür değerlerine saygılı, yine Öğrencilerin kendisine, ailesine ve topluma karşı sorumluluk duyabilen, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeye, toplumsal farkındalık yaratmaya katkı sağlamak maksatlı ve değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasındaki önemli görevi yerine getirmek adına sosyal farkındalık projesi kapsamında gerçekleştirdiği “Şehit ve Gazi Aileleri “ ziyarette bulunan Nazime Baki Saatçioğlu örgencileri, ziyaret neticesinde hem şehit aileleri,  hemde kendileri zaman zaman duygu dolu,  zaman zaman kıvanç dolu an’lar yaşadı.

Antalya Kepez Nazime Baki Saatçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ilk olarak 25/09/2017 tarihinde Şehit ve Gaziler Derneğini ziyaret ederek Dernek Yönetimi ile tanışıp, Antalya ve Kepez’de yürütülen  proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından, Dernek Üyesi – Gönüllü Genel Sekreteri Mehmet NİZAM ve Adalet Dersi Öğretmeni nezdinde ki 3 öğrencinin ilk  durağı, Kepez Güneş Mahallesinde bulunan Şehit Hakan KARAKAYA’nın annesi Fatma KARAKAYA’ya ziyaret oldu.Sıcak bir  karşılama ve ağırlama  ile gerçekleşen ziyarette zaman zaman duygusal an’lar yaşandı.Şehit annesi Fatma KARAKAYA, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, “Bizler sadece Şehit ve Gaziler gününde hatırlanıyoruz.Oysa ki sizler; bizleri, bizim evlatlarımızı unutmadınız.Bugün buraya gelip Oğlumu yaşattınız.İyiki varsınız. Bu Vatan için Hak’ka uğurladığımız canımız kanımız evlatlarımızı lütfen unutmayın.” temennisinde bulundu.

Ziyaretin ikinci ayağı ise, Varsak – Karşıyaka Mahallesinde şehit Yusuf Yitmez’in Anne ve babası İsmail - Fatma Yitmez ailesi oldu. Şehit annesi Fatma YİTMEZ, “Oğlum için buradasınız ya, ben daha ne isterim. O hep buramda yaşıyor.Sizler gibi duyarlı nesiller sayesinde oğlumun ruhu şad oluyor. İyiki geldiniz.” diyerek zaman zaman  ziyarette bulunan öğrencilere  sarılması duygusal an’lara sebep oldu.Baba İsmail YİTMEZ ise, şehit oğlu Yusuf YİTMEZ adına düzenledikleri odaya girdiğinde, esyaları arasında bulunan kep’in içine kendi el yazısı ile yazdıgı “_ SIRA BENDE.”  yazısını okuduktan sonra, şehit annesi Fatma YİTMEZ, gözyaşlarına hakim olamadı. Öğrencilere sarılarak tatmin olmaya calışan şehit annesi, “ Sizler varsınız ki biz mutluyuz. Sizler, O’nu unutmayarak, buraya kadar gelip bizi ziyaret ediyor, Oğlumu yaşatıyorsunuz ya, işte biz, ancak bir nebze olsun bu şekilde rahat bir nefes alabiliyoruz.”dedi.

Ziyarette yaşanan duygulu an’lardan etkilenen Nazime Baki Saatçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Gülseren KÜÇÜK,  “ Hayatımın en güzel günlerinden, en hisli an’larından birini yaşadım. Şehitlerimizin ailesini ziyaret ettik ve o tatlı annelerimiz, babamız dünya iyisi insanlarla tanıştık. İyi ki bu projedeyiz. “ diyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Yine, 29/09/2017 tarihinde Okulun 4 öğrencisi, Adalet Dersi öğretmeni ve Antalya / Kepez Şehitler ve Gaziler Derneği Üyesi – Gönüllü Genel Sekreteri Mehmet NİZAM denetiminde “Uncalı Şehit ve Gaziler Mezarlığını “  ziyaret ederek, dua ettiler.

Ziyaretlerin ardından Nazime Baki Saatçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri ve Adalet öğretmeni, Kepez Şehitler Parkı’nda, Topluma farkındalık yaratmak adına ileri bir tarihte projelendirdikleri “ŞEHİT ve GAZİLER UNUTULMADI “ projesi için fizibilite ve zemin etüdünde bulundu.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı