erkek protez saçthemeforest temaları

TED Eğitime Destek Çağrısında Bulunuyor

Türk Eğitim Derneği, maddi imkânları bulunmayan başarılı öğrencilerin eğitimine destek verilmesi amacıyla kamuoyuna çağrıda bulunacak.

TED Eğitime Destek Çağrısında Bulunuyor
02 Mayıs 2019 - 15:00

Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından hazırlanan ve yakın bir zamanda televizyon ekranlarına gelecek olan kamu spotu niteliğindeki zorunlu yayın çalışması kapsamında “Eğitim, Değiştirir…” sloganıyla maddi imkânlara sahip olmayan başarılı öğrencilerin eğitimine destek verilmesi çağrısı yapılacak.

TED Bursu

Eğitim alanında kamusal hizmet veren sivil toplum kuruluşlarından TED, Türkiye genelinde gerçekleştirilen merkezi sınav ve ardından yapılan mülakatta başarılı olan öğrencilere tam eğitim bursu vermektedir. Bu burs sayesinde öğrencilerin okul ücretleri, servis, yemek, kıyafet ve kırtasiye giderleri, pansiyon giderleri ve cep harçlığı olmak üzere tüm eğitim masrafları karşılanmaktadır. Ayrıca TED Okulları bünyesinde eğitim gören ve mezun olan öğrencilere yine üniversite eğitimleri süresince de burs desteği devam ediyor. Burslu üniversite öğrencilerinin staj ve kariyer süreçlerinin takibinin yapıldığı sistemde, mezun öğrencilerin işe yerleşme süreçleri de izlenerek destek veriliyor. TED tarafından bugüne kadar yaklaşık 50 bin öğrenciye burs verildi.

Bu haber 596 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort