Tatil olan iller, kar tatili veren iller, okullar tatil mi,hangi illerde okullar tatil, tatil olan okullar, okullar tatil mi

Tatil olan iller, kar tatili veren iller, okullar tatil mi,hangi illerde okullar tatil, tatil olan okullar, okullar tatil mi. Gün gün kar tatili veren iller. İşte kar tatili olan iller;

11 Ocak 2017 - 21:20 - Güncelleme: 11 Ocak 2017 - 21:27

12 ARALIK KAR TATİLİ OLAN İLLER
Yurt genelinde yaklaşık 1 haftadır yoğun olarak devam eden kar yağışı yavaş yavaş yurdu terk etmeye başladı.Kar yağışının bittiği illerde kar kütüklerinin temizlenmesi ve hayatın normale döndürülmesine çalışılıyor.

Kar yağışının etkilediği eğitimde hala aksaklık yaşanan iller bulunuyor.Bir çok ilde kar yağışı bitmesine rağmen kar yağışının verdiği olumsuz koşullardan dolayı eğitime verilen aranın devam ettiği iller var işte o iller;

EDİRNE

Edirne'de, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 1 gün daha ara verildiği bildirildi. Edirne Valiliğinden yapılan duyuruda, valilik kararı ile olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiği belirtildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi

KIRKLARELİ

Kırklareli'nde, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 1 gün daha ara verildi. Kırklareli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiği belirtildi. Açıklamada kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi. 
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZKOCAELİ 30 ARALIK TATİL
Kocaeli Valiliği yoğun kar yağışı nedeni ile havaların soğuyacağı, trafikte olumsuzluklar yaşanacağı gerekçesi ile yarın için tüm okullar için tatil ilan etti.

BASIN DUYURUSU-KAR TATİLİ (29.12.2016)

Yoğun kar yağışı ile birlikte, düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile il genelinde; anaokulları, ilk, orta ve liseler ile (rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 30.12.2016 Cuma günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.
 
Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.
 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Ankara ve 20 şehirde bugün, Karaman'da ise bugün ve yarın ara verildi.

Etkisini sürdüren kar yağışı ve kötü hava şartlarından dolayı Ankara, Çankırı, Eskişehir, Isparta, Uşak, Afyonkarahisar, Manisa, Kütahya, Bilecik, Denizli, Bolu, Kırıkkale, Yozgat, Bursa, Konya, Kırşehir, Balıkesir, Mersin, Sinop ve Kastamonu ile Çanakkale'nin Yenice ilçesindeki okullar bir gün, Karaman'da ise 2 gün süreyle tatil edildi.

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışının devam ettiği belirtilerek, "Yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında 29.12.2016 Perşembe günü bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Karaman'da 2 gün tatil

Karaman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ve yarın ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personelin de perşembe ve cuma günü idari izinli sayılmasının uygun görüldüğünü belirtti.

20 ilde daha ara verildi

Çankırı merkez ve Eldivan, Ilgaz, Kurşunlu, Yapraklı, Orta, Şabanözü ve Çerkeş ilçelerinde, Eskişehir kent merkezi ve ilçelerinde, Isparta'da kent merkezi ve merkeze bağlı köyler ile Aksu, Yalvaç, Sütçüler, Eğirdir ilçelerinde ve Süleyman Demirel Üniversitesinde, Uşak'ta ilk ve ortaöğretimde, Afyonkarahisar'da ise il genelindeki okullarda eğitime ara verildi.

Manisa'nın Demirci, Gördes, Kula, Sarıgöl, Selendi ve Alaşehir ilçelerindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Ahmetli, Gölmarmara, Salihli, Şehzadeler, Turgutlu, Yunusemre ve Akhisar ilçelerinde ise taşıma merkezlerinin tümü ya da bazılarıyla sınırlı olarak okulların tatil edildiği bildirildi.

Kütahya kent merkezi ve ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda, Bilecik kent merkezi ile Bozüyük, Söğüt ve Yenipazar, Pazaryeri ve İnhisar ilçelerinde tüm okullar ile Gölpazarı ilçesine köylerden taşımalı sistemle gelen öğrenciler için okullar bugün için tatil edildi.

Denizli'nin Babadağ, Güney, Acıpayam ve Çameli ilçelerindeki taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler, Serinhisar Kocapınar Mahallesi, Buldan ilçe merkezi ve Yenice Mahallesi dışındaki okullar ile taşımalı öğrenciler, Pamukkale ilçesinde Akçapınar, Uzunpınar, Gözler, Güzelpınar, Akdere, Belenardıç mahallelerindeki okullar, Çardak ilçesinde Söğüt Mahallesi ve taşımalı eğitim gören öğrenciler için de eğitime ara verildi.

Bolu kent merkezinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda, Kırıkkale'de kent merkezi ve ilçelerde, Yozgat'ta kent merkezi ve bağlı köylerde, Bursa'nın Yenişehir, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerindeki okullarda, Konya'nın Akşehir, Ilgın, Doğanhisar, Yunak, Tuzlukçu ve Kulu ilçelerinde, Kırşehir'in Kaman ilçesinde, Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bugün eğitime ara verildiği duyuruldu.

Mersin Valiliğinden alınan bilgiye göre, çok kuvvetli yağışın etkili olduğu il merkezindeki Mezitli, Akdeniz, Yenişehir ve Toroslar ilçelerindeki tüm okullarda eğitime bugün ara verildi.

Sinop'ta, ilçelerden Boyabat'ta taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile Durağan'daki Tekir ve Çerçiler yatılı bölge okulları, Kastamonu'nun Tosya ilçesinde de tüm okullar ile Çanakkale'nin Yenice ilçesinde bugün eğitim yapılmayacak.kaynak yenişafak
 
           KOCAELİ VALİLİĞİBartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı 21 Aralık Çarşamba il genelindeki tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, il genelinde hamile ve engelli tüm kamu çalışanlarının da yarın idari izinli sayıldığı ifade edildi.

16 Aralık'ta eğitime ara verilen iller. Kent merkezi ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden ve Sivrice ilçelerinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.
ELAZIĞ - Elazığ'da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 7 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları ve kuvvetli buzlanma nedeniyle Elazığ merkez ilçe ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden ve Sivrice ilçelerindeki tüm okullar 16 Aralık Cuma tatil edildi.

Baskil ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için okulların tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan, okulların tatil edildiği yerlerde görevli engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayıldığı bildirildi.

BİNGÖL - Bingöl'de taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerin yüksek kesimlerindeki kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle taşımalı olarak eğitim verilen okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, söz konusu tatilin, taşıma merkezlerinde eğitim öğretim gören öğrenciler için de geçerli olduğu hatırlatıldı.

Kent genelinde 278 köye ulaşım sağlanamıyor.


15 Aralık Kar ve Soğuk nedeni ile okulları tatil olan iller:
ORDU

Ordu, Giresun ve Rize'nin bazı ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte gün içerisinde etkisini gösteren kar nedeniyle Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Akkuş, Fatsa ve Ünye ilçelerinde ise bazı okullarda eğitime 15 Aralık Perşembe ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş ilçesinde Ahmet Cürebal İHO, İMKB YBO, Akkuş İmam Hatip Ortaokulu, Fatih Ortaokulu hariç tüm taşıma merkezi okullarda, Fatsa ilçesinde merkez dışındaki mahallelerde bulunan okullarda, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak, Yenikent, Tekkiraz, Fatih Meydan, İnkur, Yeşilkent, Ataköy ve Erenyurt mahallelerindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği kaydedildi.

Giresun
Giresun'da ise 7 ilçede okullar bir gün tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Dereli, Alucra, Güce, Doğankent, Çanakçı ve Keşap ilçesinde eğitime ara verildi.

Bulancak ilçesinde köy okulları, merkezde de Okçu ve Yağmurca köylerindeki taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi.

Rize
Rize'de ise İkizdere ve Kalkandere ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 15 Aralık Perşembe ara verildi.

Sivas
Sivas'ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve 14 ilçede eğitime 1 gün ara verildi.

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, soğuk hava ve yoğun buzlanma nedeniyle il merkezi ile Suşehri, Gölova, Akıncılar, Altınyayla, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı, Ulaş, Hafik, Zara, Gemerek, Kangal, Koyulhisar ve Gürün ilçelerinde okulların 15 Aralık Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Hakkari
Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerinde eğitime bir gün süre ile ara verildi.

Kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı dolayısıyla il merkezi, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinin tamamında eğitime ara verilmesine karar verildi.

Yozgat
Yozgat'ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tipi, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle, merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan ilk ve ortaokullar ile liselerin 15 Aralık Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, il merkezindeki engelli öğrenciler ile engelli ve hamile kamu çalışanlarına da 1 günlük izin verildiği kaydedildi.

Muş
Muş'ta kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime 15 Aralık Perşembe ara verildiğini söyledi.

Nevşehir
Nevşehir'de bazı ilçelerde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tipi, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle Acıgöl, Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçeleri ile il merkezine bağlı Boğazköy, Çardak ve İcik köylerinde ilk ve orta dereceli okulların 15 Aralık tarihinde bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Malatya
Malatya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve 13 ilçede eğitime 1 gün ara verildi.

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte dün gece başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı sonrası oluşan buzlanma nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri tarafından karla mücadele ve tuzlama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.14 Aralık   14 İlde okullara öğretmen ve öğrencilere kar tatili ilan edildi
14 İlde okullara kar tatili ilan edildi. Kar tatili olan illerde öğrenciler ve öğretmenler okula gitmeyecek. İşte o iller...
(BİNGÖL, TUNCELİ,ORDU,SAKARYA,ELAZIĞ,KARS,TOKAT, BİTLİS, KARABÜK, BAYBURT, KASTAMONU, BOLU, SİVAS, DÜZCE)
Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde ve ilçelerde eğitime kar nedeniyle ara verildi.

İşte 14 Aralık Çarşamba Günü Okulların Kar Nedeniyle Tatil Olduğu İller:

DÜZCE

Düzce’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemde eğitim gören öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi.
Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü il genelinde taşımalı sistemdeki öğrenciler için okullarda eğitime ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

SİVAS

Sivas'ın 5 ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. 

Sivas'ta sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının kararı gereğinde Gölova, Suşehri, Akıncılar, Koyulhisar ve Yıldızeli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.
Öte yandan, kentteki olumsuz hava şartları havayolu ulaşımında da aksamalara neden oldu. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 19.15'de yapılması planlanan TK-2660 sefer sayılı uçuş ile Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 21.35'de yapılması planlanan PC-4250 sefer sayılı uçak seferi Sivas'taki yoğun kar yağışı nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildi.

BOLU

Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü Gerede ilçemizde eğitime 1 gün ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu çalışanları da 1 gün idari izinli sayılacaktır. 

Mengen ilçemizde ise Pazarköy İlkokulu ve Ortaokulu, taşımalı Temel Eğitim ve Ortaöğretim öğrencileri için eğitime  1 gün (14 Aralık Çarşamba)  ara verilmiştir.

KASTAMONU

İnebolu ve Azdavay'da kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim verilen okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

İnebolu ve Azdavay Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada, mahalle ve köylerden ilçe merkezine taşımayla gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla eğitime yarın için ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.

KARABÜK

Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde kar yağışı nedeniyle, taşımalı ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Ovacık ve Eflani'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini artırdığı belirtildi.

Söz konusu iki ilçede taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitime ara verildiği kaydedildi.

BAYBURT

Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda 14 Aralık Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ELAZIĞ

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar tatil edildi.

Karakoçan Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "İlçede ara ara devam eden kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim kapsamında belli merkezlere taşınarak eğitim gören öğrencilerin ulaşımında sıkıntılar yaşanacağı değerlendirildiğinden dolayı sadece taşımalı eğitim kapsamında eğitim gören öğrenciler için 14 Aralık 2016 Çarşamba günü olmak üzere 1 gün süre ile tatil edilmiştir" denildi.

KARS

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitim-öğretime ara verildi.

Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede bugün etkili olan kar yağışının akşam saatlerinden itibaren etkisini artırdığını söyledi.

Karaman, "Kar yağışı sebebiyle 14 Aralık Çarşamba günü, ilçe merkezi ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi." dedi.

BİTLİS

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis ili merkez ilçe ve merkez ilçeye bağlı köy okullarında 14 Aralık 2016 Çarşamba günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.

TOKAT

Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde okullar kar yağışı nedeniyle yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat'ın belli yerlerinde kar yağışının devam ettiğini söyledi.

Başçiftlik ilçesinde kar yağışının etkili olduğunu dile getiren Yazıcı, Başçiftlik Milli Eğitim Müdürlüğünce alınan kararla okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.

ORDU

Ordu’nun Akkuş ilçesinde etkili olan kar ve soğuk hava sebebi ile taşımalı eğitim yapan okullarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi.
Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Akkuş ilçemizde 14 Aralık Çarşamba günü taşımalı eğitim yapan okullarımızda 1 gün süre ile eğitim öğretime ara verilmiştir” denildi.

SAKARYA

Sakarya'da yarın kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sisteme bir gün ara verildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, meteorolojinin verilerine göre 14 Aralık Çarşamba günü Sakarya'da kar yağışı beklendiğine dikkat çekerek, "Kar yağışı etkili olacağı için tedbir olarak taşımalı sistemle eğitime il genelinde 14 Aralık Çarşamba günü tatil kararı verdik" dedi. 

BİNGÖL

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve buraya bağlı köylerdeki okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Öte yandan, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Ulaşıma kapanan 10'u aşkın köy yolunun açılması için de ekiplerin çalışması sürüyor.

TUNCELİ

Tunceli'deki kar yağışı sebebiyle kentin Pülümür, Hozat, Mazgirt, Ovacık ve Nazımiye ilçelerinde yarın eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kent genelinde dün gece başlayıp halen etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle öğrencilerin mağdur olmaması amacıyla Pülümür, Hozat, Mazgirt, Ovacık ve Nazımiye ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın bir gün süreyle ara verildi.

Kent merkezinin yanı sıra Pertek ve Çemişgezek ilçelerinde ise eğitimin devam edeceği belirtildi.

14 Aralık yurt genelinde hava durumu: Marmara'da rüzgar orta kuvvette ancak Güney Ege'de yine 6 kuvvetine kadar çıkabiliyor. Bu da 40 Km. hızla ve hatta üzerinde esecek demek. Hava parçalı, parçalı çok bulutlu. Marmara'da zayıf kar geçişleri bekleniyor, yine iç Ege'de de kar geçişleri olur. Gündüz bile iç Ege'de sıcaklık sıfırın altında. Akdeniz'in orta ve doğu kesimleri yağış alıyor. İç Anadolu'nun da özellikle doğusunda, Konya-Kayseri-Sivas dolaylarında kuvvetli olmasa da kar bekleniyor ancak soğuk kuvvetli. Karadeniz'i tamamı kar alıyor. Kar perşembe de cuma da etkisini sürdürür. Batı Karadeniz'de Bolu çevrelerinde ve Doğu Karadeniz'de Trabzon-Gümüşhane-Bayburt dolaylarında gündüz sıcaklık sıfırın altında. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da kar var. Kar-Erzurum-Ardahan çevrelerinde gece -7/-8 derecelere kadar sıcaklık iniyor. Bölge genelinde etkili olan kar perşembe ve cuma günü de devam edecek.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMTENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


9 Aralık 2016 Cuma günü kar nedeni ile Valilikler tarafından okulların tatil edildiği iller haberimizde. tatil haberleri geldikçe haberimiz güncellenmektedir.

Artvin'de eğitim ve öğretime ara verildi. Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle Artvin merkezdeki tüm okullarda eğitim-öğretime 9 Aralık Cuma (yarın) bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, ayrıca il merkezindeki kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelinde 09.12.2016 tarihinde 1 gün süre ile idari izinli sayılacağı kaydedildi. 

Okullara Kar Tatili Olan İller (8 Aralık Perşembe)
Kar yağışı sebebiyle 8 Aralık Perşembe günü eğitime ara verilip okullara kar tatili olan iller.
Kar yağışı sebebiyle 8 Aralık Perşembe günü eğitime ara verilip okullara kar tatili olan iller Mebpersonel.com'da.

KARABÜK

Karabük merkez ve ilçelerinde devam eden kar yağışı nedeniyle kent genelinde örgün ve yaygın eğitim kurumları yarın tatil edildi.

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının yarattığı olumuz koşullar nedeniyle merkez ve Safranbolu, Eskipazar, Yenice, Ovacık ve Eflani ilçelerinde örgün ve yaygın eğitim kurumları yarın tatil edildi.

Öte yandan yine kent genelinde kamu görevlisi engellilerin, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayıldığı, iznin kamuda çalışan hamile personeli de kapsadığı belirtildi.

(İllerden Yeni Kar Tatili Haberleri Geldikçe Güncellenecektir)

Okullara Kar Tatili Olan İller (6-7Aralık2016)

RİZE: Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi
Rize'nin Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinde, kar yağışının ardından yaşanan buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı sonucu oluşan buzlanma nedeniyle, bazı olumsuzlukların yaşanabileceği belirtildi.

Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinde olumsuz hava koşullarının etkili olduğu ifade edilen açıklamada, meteorolojik veriler ışığında öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için bu ilçelerde, okul öncesi, temel eğitim, orta öğretim kurumları ile yaygın, özel öğretim ve özel eğitim kurumlarında bugün eğitime ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, iki ilçede, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de bir gün idari izinli sayılması kararı alındığı bildirildi.

VAN: Van'da etkili kar nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime bugün ara verildiği bildirildi

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde kar nedeniyle, Milli Eğitime bağlı merkez ve bağlı köylerde okul öncesi, ilk ve ortaokullar, liseler ile diğer eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime bugün 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da bugün idari izinli sayılacakları kaydedildi.

ARTVİN: Artvin merkez ile Borçka ve Murgul ilçelerinde etkili kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle Artvin merkez, Borçka ve Murgul ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime bugün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, ayrıca il genelinde kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

GİRESUN: Giresun'un 4 ilçesinde taşımalı öğrenim gören öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının köy yollarında yarattığı olumuz koşullar nedeniyle Doğankent, Yağlıdere, Çanakçı ve Dereli ilçelerinde taşıma ile gelen öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi.Okullara Kar Tatili Olan İller (6 Aralık Salı) 2 İL TATİL OLDU

6 Aralık 2016 tarihinde kar yağışı nedeniyle okulların kar tatili olduğu iller 
2 ilde okullara kar tatili. Kar yağışı sebebiyle 6 Aralık Salı günü okulların kar tatili olduğu iller Mebpersonel.com'da.

BİNGÖL

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde eğitime 2 gün ara verildi.
 
Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, etkili olan kar nedeniyle ilçe merkez ile bağlı köylerdeki tüm okullar 5 ve 6 Aralık günleri tatil edildi.
 
Öte yandan, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreye ulaşırken, trafik ekipleri kar ve buzlanmadan dolayı sürücüleri tedbirli olmaları için uyarıyor.

ARTVİN

İlimiz Merkez ilçede kar yağışı ve aşırı buzlanma sebebi ile 06.12.2016 tarihinde *TAŞIMALI* eğitim-öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 Ocak Öğretmen Net Maaşları

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı'na yapılan yalakalık...
Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı'na...
200 polisle dev FETÖ operasyonu!
200 polisle dev FETÖ operasyonu!