Taşerona kadro bugün belli olacak

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, taşerona kadro ve kıdem tazminatı konusunda çok önemli açıklamalar yaptı. Müezzinoğlu, taşerona kadro takviminin 24 Nisan'daki Bakanlar Kurulunda belirleneceğini açıkladı.

24 Nisan 2017 - 08:11

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, katıldığı televizyon programında önemli açıklamalar yaptı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Müezzinoğlu, taşerona kadro ve kıdem tazminatı konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu.

Emekli maaş promosyonu ödemelerinin yüzde 75'inin tamamlandığını belirten Müezzinoğlu, emeklilere yaklaşık 3 milyar 200 milyon lira ödendiğini ifade etti.

Taşeron işçilere kadro düzenlemesinin önümüzdeki ayların konusu olduğunu söyleyen Bakan Müezzinoğlu, devam eden çalışmaları olgunlaştırdıktan sonra hükümete sunacaklarını belirtti. 24 Nisan 2017 tarihinde düzenlenecek Bakanlar Kurulu toplantısında taşerona kadro konusunun da gündeme geleceğini ifade eden Müezzinoğlu, burada çözüm takvimi belirleneceğini ve o takvime göre çalışmaların tamamlanacağını kaydetti.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili olarak, belirlenen taslaklar üzerinde önümüzdeki haftadan itibaren işverenler, çalışanlar ve sendikalarla beraber çalışarak konuyu çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Çalışanların kıdem tazminatı konusunda yüzde 70 oranında hak kaybı yaşadığını belirten Müezzinoğlu, yapılacak düzenleme ile bu konudaki hak kaybıı ortadan kaldıracaklarını vurguladı.
Kaynak:mymemur

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlahiyat mezunlarına formasyon şoku
İlahiyat mezunlarına formasyon şoku
Bir ilimizde norm fazlası öğretmen ataması yapılacak
Bir ilimizde norm fazlası öğretmen ataması yapılacak