Tasarım Beceri Atölyeleri İçin Ön Çalıştay Yapıldı

Tasarım Beceri Atölyeleri için ön çalıştay, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlendi. Çalıştaya 39 ilçenin milli eğitim müdürü katıldı. Ayrıca akademisyenler de çalıştay için müdürler ile bir araya geldi.

Tasarım Beceri Atölyeleri İçin Ön Çalıştay Yapıldı
01 Aralık 2019 - 13:39 - Güncelleme: 01 Aralık 2019 - 13:43

Sınıflar Özgün Atölye Olacak
Açılacak atölyeler, öğrencilerin duygu ve düşüncelerini, bilişsel tavırlarını çok yönlü olarak birleştirecek. Çocukların ders dışında kalan vakitleri kurs olmaktan çıkacak. Ders saati dışında atölyeye dönüşen sınıflar, her çocuğun doğasının ortaya çıkmasını sağlayacak.  Temel bilgi atölyelerinde klasik eğitim yönteminin dışına çıkılacak. Çocuklar bu atölyelerde sanat, spor ve kültürle ilişkilendirmenin mantığını kuracak. Atölyeler Milli Eğitim Bakanlığının 2013 vizyonu çerçevesinde oluştu.

Projeye ilçe milli eğitim müdürlükleri ve üniversite katılımları ile atölyelere işlevsellik kazandırılacak. Üniversite ve eğitim kurumları bu atölyeler için iletişim halinde olacak. Bu konuya üniversiteler kendi özgünlüğünü katarak yeni bir model geliştirecek.  Bu konuda gerekli çalışmaların yapılması için güzel sanatlar ve mühendislik gibi alanlar ile işbirliğine gidilecek.

İlk Etapta 5 Okulda Kurulacak
Atölyeler ilk olarak 5 okulda kurulacak. Hedef 5 okul olsa da ilk etapta 5 okulda bir anda gerçekleşmeyebilir. Sadece 1 atölye ile bile uygulama başlayacak. Bu atölyeler sayesinde öğrenciler bireysel olarak yönlendirilebilecek. Öğrencilerin duygu ve düşüncelerinde çok yönlü gelişim sağlanacak. Yapılan çalışmalar ile atölyeler için son şekil verilecek ve uygulama belli sayıda okul ile başlayacak.

Bu haber 819 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort