Tanrı Ölmedi

Bu, Bilimsel Çağ. İnsan herşey için kanıt istiyor

Tanrı Ölmedi
05 Şubat 2020 - 00:12 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:20

Bu, Bilimsel Çağ. İnsan her şey için kanıt istiyor. Tanrı'nın varlığı için bile!

Ama Tanrı kanıtın ötesindedir. Newton gibi bilim adamları Tanrı'ya inandı. Fakat her şeyi açıklayabildiğimiz bu modern çağda, Tanrı'nın varlığını kanıtlamak mümkün olabilir mi.

19. yüzyılın sonlarına doğru, filozof Nietzsche kurgusal karakterlerinden biri aracılığıyla şöyle dedi: Tanrı öldü '.

Şimdi Kuantum Bilimine dayanarak bazı bilim adamları Tanrı'nın varlığını kanıtlamaya çalışıyorlar. Böyle biri Amit Goswami. Teorik bir nükleer fizikçi ve 1968'den beri Oregon Üniversitesi Teorik Fizik Enstitüsü üyesi.

Goswami, Tanrı'nın varlığının bilimsel kanıtlarla çözülebileceğine inanıyor. Zaten Tanrı'nın lehine olduğunu iddia ediyor.

Kitabın beş kısmı var, Giriş, Aşağı nedensel kanıtlar, Süptil bedenler için kanıtlar, Aşağı nedensel yeniden ziyaret edildi ve Kuantum Aktivizmi.

'İlahi Olan'ın kuantum imzaları' ve 'gerçekliğin ince alanları' olmak üzere iki tür kanıt sunar.

Zihinsel olaylar fiziksel olaylara neden oluyor. Bu aşağı doğru nedensellik olarak bilinir.

Bir ev inşa etmek isteyen bir mimar önce bir fikirle başlayacak ve daha sonra bu fikrin mavi bir baskısını yapacak.

Fiziksel beden Onun eseridir.

Yazar, Tanrı'nın var olduğunu kanıtlamak için bilimsel kanıtlara dayanan birkaç örnek verir. Tüm bilimlerin - fizik, biyoloji, psikoloji ve tıp - aşağı nedensellik hipotezine ihtiyaç duyduğunu gösterir.

Bir kez Dalai Lama'ya Budistinden vazgeçmesini isteyecek herhangi bir bilimsel araştırma olup olmadığı soruldu. maneviyat hakkındaki inançlar. Buna Dalai Lama, bilim adamları reenkarnasyonun asla gerçekleşmediğini kanıtlayabilirse, fikrini değiştirebileceğini söyledi.

Ancak Stevenson, reenkarnasyon kanıtı için çok sayıda kanıt topladı.

yazarın kendisi 1999'da Dharma Sala, Hindistan'daki bir konferansta bir grup bilim adamına davet edildi.

30 kadar bilim adamı fikirlerini saygıdeğer Dalai Lama'ya sundu. Konferans, bilim ve maneviyatı birleştirmeyi amaçlıyordu.

Tanrı'yı ​​bulmak için kişinin materyalist bir görüşten vazgeçmesi ve Karma Yoga'nın yolunu benimsemesi gerekir. >

Kitap sıradan bir okuyucunun bile kökenlerimizi ve nasıl yaşamamız gerektiğini anlayabilmesi için anlaşılır bir tarzda yazılmıştır. Kuantum fiziğinin prensiplerini açıklamak için fıkraların sayısı iç içe geçmiştir.

Amit Goswami olayları basitçe açıklamakta yetersiz kalıyor.

Tanrı'ya inanmayan ateistler, yeterli delil elde ettikten sonra bile asla onu kabul etmeyeceklerdir. Dolayısıyla bu kitap, bilimsel kanıtlara dayalı yeni fikirler edindiklerinde inançlarını güçlendirecek insanlar içindir.

Bu kitabı tüm insanlar, inananlar, inanmayanlar ve hakikat arayanlar için şiddetle tavsiye ediyorum. Kitap Jaico Publishing House, Mumbai, Hindistan tarafından yayınlandı.

S. Nagarajan, 18 dergide Tamil'de 3000'den fazla makale yazdı ve 19 kitap yayınladı. T.V. Programları, dergi makaleleri, seminerler, kurslar aracılığıyla Doğu Gizli Bilgeliği ortaya koymaktadır. Mantra, Yantras, Yoga, Meditasyon, Astroloji, Astronomi, Uzay Bilimi, Bilim ve Maneviyat, Hollywood sineması, Kadınların gelişimi, Aura, Renklerin Önemi, Reenkarnasyon, İlahi Geometri, Dua Gücü vb. Gerçeğin ateşli bir arayıcısı olarak mantralar, zihin, Otomatik öneri vb. İle ilgili bilimsel deneyler topladı. Para psikolojisi üzerine birçok makale yazdı.

 

. kaynak: http://www.ezinearticles.com/?God-Is-Not-Dead&id=9184178
Bu haber 845 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum