Tacizci öğretmene 2. kez atama ve özel sınıf

karaman'da Tacizci öğretmene 2. kez atama yapıldığı ve özel sınıf oluşturulduğu iddialarına ilişkin soruyu CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya sordu. 

26 Mart 2016 - 11:52

karaman'da Tacizci öğretmene 2. kez atama yapıldığı ve özel sınıf oluşturulduğu iddialarına ilişkin soruyu CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya sordu. 

Karaman'daki cinsel istismar olayında yeni skandal. 10 öğrenciye istismarda bulunduğu belirtilen öğretmen Muammer B.'nin, kentin en gözde okulundayken görevden uzaklaştırıldığı, ancak 6 ay sonra yeniden aynı okula atandığı ortaya çıktı
Karaman'da Ensar Vakfı ve KAİMDER yurtlarında 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu belirtilen öğretmen Muammer B.'nin eşzamanlı bu yurtlarda görevliyken karaman'ın en prestijli okullarından birinde görev yaptığı, buradan geçici olarak Ayrancı ilçesi Ağızboğaz İlkokulu'nda görevlendirildiği, ardından 6 ay sonra yeniden aynı okula döndüğü ortaya çıktı.

Bakan Avcı'ya sordu

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "Aynı öğretmenin geçici görevlendirme gerekçesi bir dönemde ortadan kalkmış olup, 2015-2016 öğretim yılında tekrar eski okuluna dönmesine kim önayak olmuştur?" ifadesini kullandı.

'Tutuklandı'

Karaman'da incelemelerde bulunan Burdur Milletvekili Mehmet Göker, bu sıkıntılı süreci TBMM gündemine taşıdı. Göker, "Kent merkezinde bulunan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni Muammer B. gönüllü olarak kurs verdiği Ensar Vakfı'na ait olan evlerde barınan 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 4 Mart 2016'da tutuklanmıştır.

'Sayı daha da artabilir'

Kamuoyunda, olayın üstü kapatılmadan biraz daha derinleştirilirse sayının daha da artabileceğine yönelik bazı endişeler de bulunmaktadır" dedi.

MAAŞLARA 381 LİRA ZAM TIKLAYINIZ

Göker, soru önergesi verdi

Göker, şu soruları yöneltti:

- Sınıf öğretmeni Muammer B.'nin, Karaman'ın en prestijli ilkokuluna ataması hangi yıl, kaç puanla yapılmıştır? Söz konusu bu puan yeterli midir?

- Atandığı okul idaresi tarafından adı geçen öğretmene özel sınıf oluşturulması için bir çaba harcanmış mıdır?

Eyleme katılan 3 okul müdürü ve 6 müdür yardımcısı görevden alındı TIKLAYINIZ

- Aynı öğretmenin geçici görevlendirme gerekçesi bir dönemde ortadan kalkmış olup, 2015-2016 öğretim yılında tekrar eski okuluna dönmesine kim önayak olmuştur?

- Ensar Vakfı Genel Merkezi ve Karaman Şube Başkanı, adı geçen öğretmenin 2013'te vakıflarında öğrencilere etüt verdiğini kabul etmiştir. Özel Eğitim Kurumu statüsü olmayan Ensar Vakfı hangi mevzuata göre öğrencilere etüt vermiştir?

- Kurumda yönetici pozisyonunda bulunanlar ve diğer sorumlular hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır?

- Cinsel istismar ya da benzer bu tür bir olaya maruz kalmış başka çocukların olup olmadığı saptanırken nasıl bir yol izlenecektir?

Kaynak: Miliyet

Kaymakam yapıyorsa öğretmen neden yapmasın TIKLA OKU

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları