Suriyeli Çocukların Okullaşması İçin 234 Milyon

Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından Suriyeli çocukların okullaşmasını sağlamak adına ihale düzenlendi. Düzenlenen ihalelerin değeri ise 234 milyon lira. Bu değer için 141 ihale düzenlenmiş oldu.

Suriyeli Çocukların Okullaşması İçin 234 Milyon
01 Aralık 2019 - 22:02 - Güncelleme: 01 Aralık 2019 - 22:05

İyi parti Konuyu Meclis’e Taşıdı
Suriyeli çocukların eğitimine destek sağlamak amacıyla yapılan ihaleyi ve ihale tutarını İyi Parti meclis gündemine taşıdı. Konu ile ilgili İyi parti TBMM Grup başkanvekili Lütfü Türkkan, soru önergesi sundu. Bu önergeyi Türkkan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplanmak üzere önerge haline getirdi. Türkkan verdiği önerge içinde Milli Eğitim içinde yer alan başka ihalelerden de örnekler gösterdi. 


Paralar Fondan Mı Yoksa Bütçeden Mi?

İyi parti TBMM Grup başkanvekili Lütfü Türkkan taraından verilen soru önergesinde konu ile ilgili pek çok soru yer aldı. Önergede Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine entegre olabilmesi için harcanan paranın ve yapılan diğer ihalelerin parasının fondan mı yoksa Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden mi karşılandığı soruldu. Türkkan MEB tarafından yapılan başka ihaleler için de rakamlar verdi.

Türkkan tarafından verilen rakamlardan biri de MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemi’ne entegrasyonu için verilen para oldu. Bu organizasyon için 7.4 milyon lira ödendiğini söyleyen başkanvekili, önergede yer alan soruların Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanmasını istedi.

Bu haber 531 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort