Suriye'de 7 saldırı en az 100 ölü

Suriye'de kan akmaya devam ediyor. Bugün meydana gelen 7 bombalı saldırı neticesinde en az yüz kişinin öldüğü bildiriliyor. 

23 Mayıs 2016 - 15:58

Suriye'de kan akmaya devam ediyor. Bugün meydana gelen 7 bombalı saldırı neticesinde en az yüz kişinin öldüğü bildiriliyor.  Suriye'de peş peşe yedi bombalı saldırı! En az 100 ölü
Rejimin güçlü olduğu sahil kentlerinden Tartus ve Lazkiye'ye saldıran örgütün hedef aldığı yerler arasında iki otogar da var. Üç saldırıda ise canlı bombalar hastane girişi ve elektrik müdürlüğünde kendini patlattı.
Suriye, iç savaştan en az etkilenen kentler arasındaki Lazkiye ve Tartus'ta gerçekleşen IŞİD saldırılarıyla sarsıldı.

Suriye Arap Haber Ajansı'nın (SANA) haberine göre, Akdeniz kıyısındaki Lazkiye kentinde art arda düzenlenen bombalı saldırılarda en az 100 sivil öldü.

SANA, Lazkiye'ye bağlı Ceble ilçesinde dört patlamanın art arda yaşandığını aktarıyor.  Lazkiye Polis Teşkilatı’ndan bir kaynak, saldırılardan ikisinin Ceble otogarını hedef aldığını bildirdi.

Diğer iki saldırı ise canlı bombaların Ceble hastanesinin acil servis girişi ve elektrik müdürlüğünde kendilerini patlatması sonucunda gerçekleşti.

Ceble’nin güneyinde bulunan Tartus kentinde de benzer patlamalar yaşandı. Suriye’nin diğer bölgelerine nazaran daha güvenli ve hayatın daha normal bir akışla devam ettiği kentte üç bombalı saldırı düzenlendi.

Tartus otogarını ve otogara yakın bir yerleşim birimini hedef alan saldırılarda en az 33 kişi öldü. Tartus'taki üç patlamadan biri, bir canlı bombanın kendini patlatması sonucunda gerçekleşti.
Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü'ne göre de, toplam yedi bombalı saldırının en az iki tanesi intihar saldırısı olarak gerçekleştirildi ve ölenler en az 100 kişiye çıktı.

Her iki kentteki saldırıları da IŞİD üstlendi. IŞİD'e yakın bir internet sitesinde, saldırıları IŞİD'in gerçekleştirdiği ve "Nusayri'lerin hedef alındığı" belirtildi.(milliyet)

Zeka geriliğine yol açan uygulamadan Avrupa vazgeçti, bizde yaygınlaşıyor

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenler Günü anketinin sonuçları açıklandı
Öğretmenler Günü anketinin sonuçları açıklandı
Naci Ağbal'dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması geldi
Naci Ağbal'dan 20 bin öğretmen ataması açıklaması geldi