Şube Müdürü Kadroları Kaldırıldı

Şube müdürlükleri kaldırıldı. Yeni düzenleme ile Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında şube müdürü kadroları lağvedildi. 24 Haziran seçimleri sonrası tüm Bakanlıkların teşkilat şeması değişti . Yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında bulunan şube müdürlüğü kadroları da kaldırıldı .

Şube Müdürü Kadroları Kaldırıldı
17 Temmuz 2018 - 12:31

24 Haziran seçimleri sonrası tüm Bakanlıkların teşkilat şeması değişti . Yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında bulunan şube müdürlüğü kadroları da kaldırıldı . Bakanlık merkez teşkilatında şube müdürlüğü kadrosunda çalışan kişilerin araştırmacı veya uzman olarak görevlendirilecekleri düşünülüyor.

 Bakanlık merkez teşkilatında şube müdürlüğü kadrolarının kaldırılmasının ardından gözler taşra teşkilatı şube müdürlüğü kadrolarında nasıl bir düzenleme yapılacağına çevrildi . En son yapılan 1709 şube müdürü ataması mahkeme tarafından defalarca iptal edilmesine rağmen Bakanlık bu kararı uygulamamıştı.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk’un nasıl bir karar vereceği taşra teşkilatında görev yapan Şube Müdürlerinin atama usul ve esaslarının nasıl bir değişiklik olacağı tıpkı Bakanlık Merkez teşkilatında bulunan ve yeni sistem ile Şube Müdürlüğünün kaldırılması Bakanlığın Taşra teşkilatında uygulanıp uygulanmayacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz ve bunun ile birlikte 1709 Şube atamasında yaşanacak gelişmeleri siz değerli ziyaretçilerimiz  için takip edeceğiz.

Bu haber 4154 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum