''Şube Müdürleri rahat olsun dava açılmayacak''

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN ; Yüksek öğretim ve yurtdışı eğitim genel müdürlüğünce , yurtdışında görevlendirilen öğretmenlerin iş ve işlemleri ile ilgili bilgilendirme seminerinde İstanbul'da 81 İl'den gelen şube müdürlerine hitap etti . Tekin, Danıştay'ın şube müdürlüğü atamalarını iptal etmesi ile ilgili olarak, ben bu davayı ciddiye almam ifadesi kullandı.

25 Mart 2017 - 09:11 - Güncelleme: 25 Mart 2017 - 09:26

Şube müdürü atamalarının iptali ile ilgili gelen soruya cevap veren Müsteşar , bu davanın kasıtlı açıldığını detaylarıyla anlattı .Şube müdürlerine rahat olmaları gerektiğini ve işlerine bakması gerektiğini söyledi .
Müsteşar Yusuf Tekin'in açıklamaları ;

Sevgili arkadaşlar maalesef bu konuda yüzlerce davanın hepsi Lehimize sonuçlandı.Ama çok enteresan Dünyanın hiçbir yerinde karşılığı olmayan, hiç üyesi olmayan bir sendikanın açtığı davayı Danıştay haklı buldu. Bakın arkadaşlar ben bu davayı ciddiye bile almam .

Çünkü İdarenin en temel prensibi hakkı ve menfaati ihlal edilen kişilerin dava açmasıdır. Sonra Danıştay Dava Daireler Genel Kurulunun bir kararı var. "Sendikalar, sendika üyesi kişilerin hakkı ve menfaati ihlal edildiyse onlar adına müdahil olup davalar açabilir. "dedi. Amenna, tamam. Dolayısıyla üyesi olan bir sendika dava açarsa bizim için muteber bir davadır. Ama üyesi olmayan bir sendika dava açarsa , ben şöyle düşünüyorum:"Ben bu davayı kazanırsam kahraman olacağım ve çok çok üyem olacak.

Böyle bir mantıkla beklenen haktan hareketle böyle bir şeye girme hakkı , yetkisi hiçbir şeyi yoktur. Ama çok tuhaf bir şekilde Danıştay hepsinin bizim Leh'imize karar verildiği bir konuda aleyhimize karar verildi. Karar bize henüz tebliğ edilmedi. Ben de sizin gibi dün medyadan duydum.

Ama şuna İnanın bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız.Sabah İl Müdürümüzle de bu konuyu görüştük. 4 farklı alternatifimiz var. Ama şuna İnanın mutlaka bu konuyu çözeceğiz.Siz rahat olun, işinize bakın.

www.kamudanhaber.net

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor