Şubatta 50 bin mülakatsız atama olabilir mi?

Öğretmen adaylarının dört gözle beklediği Şubat atamasında son durumu nedir? Hangi branş öğretmenleri atanacak? Şubat ayına ramak kala atama bekleyen öğretmenlerin atanma beklentileri hat safhaya çıktı.Her geçen gün atanma umuduyla haber bekleyen öğretmen adayları için şubat ayı ayrı bir öneme sahip Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bu ay içerisinde 50 bin mülakatsız atama beklentisinde olan öğretmen adayları bu taleplerini gündeme taşıdı.

31 Ocak 2017 - 23:02

2016 yılının haziran ayında yapılan araştırmalar ışığında eğitimde 350 bin civarı öğretmen adayının atanmayı beklediği biliniyor.Bu doğrultuda MEB tarafından her ne kadar öğretmen ihtiyacı dillendirilmesede şubat ayına sayılı saatler kalan öğretmen adaylarının beklentisi hat safhaya çıkmış durumda.50 bin mülakatsız atama talebinde bulunan öğretmen adayları bu taleplerini sosyal medyada gündeme taşıdı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müstaşarı Yusuf Tekin'in gün içerisinde gündeme getirdiği öğretmen atamaları açıklaması büyük yankı bulmuştu.İşte o açıklama; Bizim norm tanımlamamıza göre, 2020'li yıllara kadar öğretmen ihtiyacımızın maksimum 100 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz

. Bu yıl 70 bin civarında. Tablo çok açık, öğretmen ihtiyacımız bu kadar. Biz mevcut mezun arkadaşlarımızdan, öğretmen adaylarından ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olacaklar arasından en uygunlarını sınavlarla aramıza dahil edeceğiz. Biz her yıl belli oranda, bütçeden bize ayrılan kadro oranında öğretmen istihdamına devam edeceğiz.

Yeni bir durum yok ortada. Öğretmen istihdamına yönelik projeksiyonumuz bu. Müstaşar Yusuf Tekin'in bu yıl içerisinde ihtiyacımız 70 bin civarında açıklamasını cımbız ile alan öğretmen adayları şubat ayı içerisinde mülakatsız olarak 50 bin atamanın gerçekleştirilmesini talep ediyor.

İşte O Talepler; #ŞubattaMülakatsız50BinAtamaHakkımızdır 3600 ek göstergeyi Verin 50 bin değil 150 bin yeni kadro açılır. Öğretmenlerimiz, ne sözleşmeli köle olmak ne de mülakatla torpil peşinde koşmak istemiyor! #ŞubattaMülakatsız50BinAtamaHakkımızdır #ŞubattaMülakatsız50BinAtamaHakkımızdır 3600 ek göstergeyi Verin 50 bin değil 150 bin yeni kadro açılır. Kamuajans.com/ÖZEL

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular