Şubat öğretmen ataması ile ilgili son gelişmeler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 60 bin personel alımının yarısına yakınının öğretmen alımına ayrılacağını açıklamasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nın Şubat öğretmen ataması ile ilgili beklentilere vereceği cevaba çevrildi. Şubat öğretmen ataması yapılacak mı? Yapılacaksa kaç öğretmen atanacak. Detaylar haberimizde...

01 Ocak 2017 - 21:36 - Güncelleme: 01 Ocak 2017 - 21:48

Atama bekleyen öğretmenlkerin gözü kulağı MEB tarafından yapılacak olan Şubat öğretmen ataması açıklamasında. Kasım atamalarında hayal kırıklığı yaşayan öğretmenler aynı sıkıntıyı Şubat'ta da yaşamak istemiyor. Peki Şubat öğretmen ayamaları ile ilgili son gelişmeler neler?
Bütçenin onaylanmasının ardından Maliye Bakanlığı kamuya 60 bin personel alımına onay verdi. Bu alımlar 2017 yılı boyunca devlet kadrolarına atanacak tüm çalışanları kapsıyor. Bakan Müezzinoğlu önceki günlerde yaptığı açıklamada 60 bin alımın yarısına yakınının öğretmen alımına ayrılacağını açıklamış, ısrarlı sorulara rağmen Şubat ataması konusunda bilgi ve sayı vermemişti.
Milli EĞitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın da öğretmen ihtiyacına vurgu yapması ile birlikte Şubat atamasına kesin gözü ile bakan veen az 60 bin öğretmen ataması bekleyen öğretmenlerin yapılacak olan 30 bin civarındaki alımdan hoşnut olunmasa da bir an önce atamalara ilişkin açıklama yapılarak durumun netlik kazanmasını beklediği de ortada.
MEB'in ise mülakat komisyonlarına yönelik çalışma başlattığı, mülakat komisyonlarının eğitime alındığı haberleri de gelmeye başladı. Bu da MEB'in Şubat ayı içerisinde atama yapmaya hazırlandığını gösteriyor. Tüm bu gelişmeler ışığında MEB'in önümüzdeki günlerde 30 bine yakın alımı açıklaması bekleniyor. 
Öğretmenlersitesi olarak öğretmen atamalarına ilişkin tüm gelişmeleri takip ederek sitemizden ve 60 bin öğretmen atama grubumuzdan paylaşmaya devam edeceğiz...
Öğretmenlersitesi/ÖZEL HABER
30 bin öğretmen atama branş dağılımı
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem