Şubat Öğretmen Atamaları İçin Hazırlanan Tahmini Branş Kontenjan Sayıları

Şubat Öğretmen Atamaları - Tahmini Branş Kontenjan Sayıları. Bu haberimizde Şubat öğretmen atamaları için hazırlanan branş kontenjan tahminlerini bulabileceksiniz.

12 Ocak 2017 - 00:50 - Güncelleme: 12 Ocak 2017 - 12:55

Öğretmen Atamaları Branş Kontenjanları. Bu haberimizde güncel öğretmen açıklarına göre branş branş kontenjan tahminlerini görebileceksiniz. Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Şubat ayında öğretmen atamamaları yapmayı planlıyor. 668 sayılı KHK ve ilgili yönetmelikte  "sözleşmeli öğretmen atamaları Şubat ayında yapılır" ibaresi bulunuyor. Bu durumda 2017 Şubat ayında bakanlığın öğretmen ihtiyacını da düşünerek en az 30 bin sayısında öğretmen atamaları yapacağı tahmin ediliyor.

ŞUBAT 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINŞubat Sözleşmeli Öğretmen Atamaları - Tahmini Branş Kontenjanları Kasım ve Şubat Sözleşmeli Öğretmen Atamaları - Tahmini Branş Kontenjanları haberimizde bulabileceksiniz.. Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılında bilindiği üzere Şubat ayında 30 bin kadrolu öğretmen atamaları yaptı. Yeni getirilen öğretmen atamaları sistemi ile bakanlık; öğretmen atamalarını sözleşmeli mülakatlı olarak yapacak.
Bakanlığın  Şubat ayında da öğretmen atamaları yapması gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'nın da izni alınarak  Şubat ayında toplam 30 bin öğretmen atamaları daha yapacak.  Şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarının, MEB'den ihraç edilenler yerine olacağı tahmin ediliyor. Bilindiği üzere FETÖ terör örgütü ile bağlantısı tespit edilip ihraç edilen 28 bin kişi + PKK terör örgütü ile ilişikisi tespit edilip ihraç edilenlerle birlikte 30 bin civarında kişi ihraç edildi.

 2017 Şubat ayında  toplamda en az 30 bin sözleşmeli öğretmen atamaları yapılacak. Bu haberimizde sizlere 30 bin öğretmen atamalarında branş branş tahmini kontenjan sayılarını paylaşıyoruz.
Tablo ile ilgili görüş ve önerilerinizi haberimizin yorum bölümüne yapabilirsiniz.... Görevden alınan öğretmenlerin en çok sınıf öğretmenliği alanında olması kontenjan dağılımında en çok atamaların sınıf öğretmenliğine verileceğini gösterir. 

SON YAPILAN ÖĞRETMEN ATAMALARI SONRASI 96.068 NET ÖĞRETMEN İHTİYACINDA EN ÇOK AÇIĞI BULUNAN BRANŞLARIN SIRALAMASI

1) İngilizce

2) Özel Eğitim

3) Din Kültürü Ahlak Bilgisi

4) Sınıf Öğretmenliği

5) Okul Öncesi

6) PDR-Rehber Öğretmen

Ayrıca "okul öncesi eğitimin zorunlu" olması ve gelecek yıl müfredata eklenmesi düşünülen yeni derslerin bulunması bazı branşlarda öğretmen açıklarını ve atamalarını hissedilir seviyede artıracaktır. Atama tahminlerimiz de buna göre eğitim uzmanlarının da görüşü alınarak yapılmıştır. 

Öğretmen atamaları branş kontenjan tahminleri siz atama bekleyen öğretmenlerimiz için hazırlanmıştır. Haberimizin yorum bölümüne branş kontenjan tahminleri hakkındaki görüşlerinizi yazabilirsiniz.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ŞUBAT 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

Kaynak:mebpersonel.com

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Muhase ve finans ögretmeni
  11 ay önce
  Allah aşkına elinizi vicdaniniza koyun neden bu kadar az muhasebe 70 ne demek neden 250 degil.
 • edebiyat2000 bekliyor
  11 ay önce
  Bir ülkede kendi diline önem verilmiyorsa orada gelişme saglanamaz
 • Muhasebeci
  11 ay önce
  Ya bu muhasebe niye bu kadar az neden 150 değil de 70 ayıptır ya... Geçen yıl şubat atamasında 145 ti. Şu tahminleri zahmet olmazsa tabi yeniden gözden geçirin...
 • Kpss siz atamaya Hayır
  11 ay önce
  Dersane ogretmenlerinin kpss puani olmadan atanmasına karşıyız ekimde yapilan kpss siz atamalari unutmadık
 • Üvey Evlat Özel Egitim
  11 ay önce
  Özel egitime 18 bin açıkla en az 2000 kadro verilmesini gerekir.
 • he he
  11 ay önce
  daha bakanlık kaç kişi atayacağını söylemedi burda kontenjanlar bile belli nasıl oluyor anlamadım.........
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması