Şubat ataması açıklaması Koncuk'tan geldi

Atama haberlerini dört gözle bekleyen öğretmen adayları için yeni bir haberimiz var. Şubat ataması hükümet yetkililerin verdiği bir söz peki bu verilen söz tutulacak mı? Atama bekleyen öğretmenlerin neredeyse son umudu olan 2017 Şubat Öğretmen Atamaları için geri sayım başladı. Öğretmenler heyecan içinde atama haberini bekliyor. Peki atamalar yapılacak mı? Koncuk'tan önemli açıklamalar var

06 Ocak 2017 - 07:08

Kasım 2016'da yapılan yaklaşık 20.000 sözleşmeli öğretmen atamasının ardından gözler 2017 Şubat atamasında!  2016 Yılının Kasım ayında 15.000 sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı söylenmiş, başvurular sonucunda yaklaşık 20.000 öğretmen sözleşmeli olarak atanmıştı. 

Şubat öğretmen atamaları hakkındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak ve sorularınızı bizlere yöneltmek için memur grubumuza üye olunuz. 10 Ekim 2016 tarihinde açıklanan 20.000 öğretmen alımı ardından atanamayan öğretmenler Şubat atamasını beklemeye başladı.

2017 yılına girdiğimiz şu günlerde öğretmenler konu hakkında yapılacak açıklamaya odaklandı.  Koncuk'tan açıklama! Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kişisel twitter hesabından konu hakkında açıklama yaptı.  ''Öğretmen ihtiyacımız hala vardır.

Bunun en net göstergesi şu an görev verilen ücretli öğretmenlerdir.Buna rağmen öğretmen ataması yetersizdir MEB şuana kadar Şubat ayında öğretmen atanıp atanmayacağını açıklamış değildir.MEB ve Hükümet bu konuda adeta sağır ve dilsizi oynamaktadır.
Gerek öğretmen ataması gerekse İİBF'li 430 bin işsiz, gerek diğer genç işsizlerin feryadına bir sosyal devlet asla kulak tıkayamaz. "Öğretmen ihtiyacımız yoktur." sözleri asla doğruyu değildir.Genç işsizlere kulak tıkayarak geleceğimizi inşa etmek mümkün değildir.

 "Öğretmen ihtiyacımız yoktur." diyenlerin, öncelikle görev verdikleri on binlerce ücretli öğretmenin varlığını açıklaması gerekir.''

Koncuk, öğretmen ihtiyacının devam ettiğini, bu süre zarfında görev verilen ücretli öğretmenlerin, öğretmen ihtiyacının hala devam ettiğinin en açık göstergesi olduğu dile getirdi.  2017 Şubat Ataması hakkındaki gelişmelerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı ücretsiz yükleyebilirsiniz.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti