Konya'da devrilen tırın sürücüsü ağır yaralandı Konya'da devrilen tırın sürücüsü ağır yaralandı

Sözleşmeli personele kadro verilmesine yönelik taslak metnin önemi detaylarını açıklayan Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem, hazırlanan taslağın Pazartesi günü kabine toplantısında ele alınacağını belirterek;
"Sözleşmeli personele kadro düzenlemesinde iki taslak yer alıyordu. İlk taslakta 31 Aralık 2022 tarihi itibariyle 3 yılını dolduranlara kadro verilmesi öngörülüyordu, 3 yılını doldurmayanlar doldurdukları tarihte kadroya geçeceklerdi. 
Ancak bu taslak değiştirildi. Şu anki yeni taslağa göre 31 Aralık 2022 tarihine kadar 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre çalışanların tümü kadroya geçirilecek. Ancak 31 Aralık 2022 tarihinden sonra işe girenler 3 yıl şartına tabi olacak yani 31 Aralık 2022'den sonra işe sözleşmeli girenler 3 yılını doldurduklarına kadroya geçmiş olacaklar" dedi.

Faruk Erdem ayrıca 5393 sayılı Belediye Kanununun 49/3 maddesine göre istihdam edilenlerin de kadroya geçeceğine işaret etti.
Faruk Erdem'in açıklamalarının gerçekleşmesi durumunda, sözleşmeli personel istihdamının tümüyle kaldırılacak, sadece mevcut sözleşmeli personelin kadroya geçirildiği bir düzenleme yapılacak . 2013 yılında yapılan düzenleme de bu şekilde yapılmıştı.