Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Bugün Başlıyor

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları bugün başlarken, ön başvuru ekranı ise erişime henüz açılmadı.

Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları Bugün Başlıyor
30 Temmuz 2019 - 09:46 - Güncelleme: 30 Temmuz 2019 - 09:55

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yakın bir süre önce açıklanmıştı. Sonuçların açıklanması ile beraber sözleşmeli öğretmenlik tercihleri için belirlenen takvime göre 30 Temmuz 2019 tarihinde başlayan başvurular 5 Ağustos 2019 tarihinde sona erecek. Sözleşmeli öğretmenlik atamalarına ilişkin duyuru ise, MEB tarafından resmi web adresinden yapılacak.

MEB tarafından sözleşmeli öğretmenlik tercihlerinde geçtiğimiz günlerde değişiklik yapılarak tercih hakkı sayısı 20’den 40’a yükseltilmişti. Sözlü sınavda başarılı olan sözleşmeli öğretmen adaylarının atamaları tercihleri dikkate alınarak sözlü sınav puan üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleşecek.

Sözlü sınav puanının eşit olması durumunda KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak. Yine eşitliğin devam etmesi halinde diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş adaylara ve bu tarihin de aynı olması durumunda yaşı büyük olana, yine de eşitliğin bozulmaması halinde ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik verilecek. Tercih süreci tamamlandıktan sonra atamalar MEB tarafından 9 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak ve sözleşmeli öğretmenler 2 Eylül 2019 tarihinde göreve başlayacak.

Tercih başvurusu için tıklayınız...

Bu haber 929 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum