Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim kurumlarında görevlendirilmek üzere atanacak sözleşmeli öğretmenler ile ilgili sözlü sınav sonuçları belli oldu.

Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı!
04 Temmuz 2019 - 15:43

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görevlendirmek üzere sözleşmeli öğretmen alımı için 12-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ile ilgili sonuçlar MEB internet sitesinden açıklandı.

Sözlü Sınav Sonuçlarına İtirazlar

MEB tarafından daha önce 4 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacağı bildirilen sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları için itirazlar ise 8-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak ve 16 Temmuz 2019 tarihinde söz konusu itirazlar sonuçlandıracak.

Tercih İşlemleri

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavında 60 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı sayıldı. Başarılı adaylar en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercih yapacaklar. Sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarında başarılı olan adaylar aynı ilde ya da farklı illerdeki eğitim kurumları arasından istedikleri öncelikle tercihlerini yapabilecekler. Adaylar tercihlerini herhangi bir il ya da ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatabilecek.

Sözleşmeli öğretmenlik sınav sonuçları için tıklayınız...

Bu haber 903 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum