Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya Geçiş Süresi 3+1 Yıl Oluyor

AKP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş tarafından yapılan açıklamada, sözleşmeli öğretmenler ve ilkokula başlama yaşı ile ilgili olarak hazırlanan kanun teklifinin meclise sunulduğu belirtildi.

Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya Geçiş Süresi 3+1 Yıl Oluyor
17 Haziran 2019 - 15:35 - Güncelleme: 17 Haziran 2019 - 15:37

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bir süredir gündemde olan sözleşmeli öğretmenlik ve ilkokula başlama yaşı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, milli eğitim ile ilgili 19 maddelik kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sunduklarını ifade etti.

Sözleşmeli Öğretmenlerin Kadroya Geçişi 4 Yıla Düşürülecek

Söz konusu kanun teklifi içerisinde ilkokula başlama yaşının 66 aydan 69 aya çıkarılması yanında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yükseköğrenim yurtlarıyla ilgili izinlerin verilmesinin yer aldığını belirten Mehmet Muş, sözleşmeli öğretmenlerin 3 yıl sözleşmeli ve 1 yıl kadroya atandıktan sonra bulundukları yerde görev yapıp tayin isteme hakkına sahip olabilmeleri için gerekli düzenlemeleri de içerdiğini söyledi.

Mehmet Muş ayrıca, TBMM Başkanlığı'na sunulan 19 maddelik kanun teklifi ile birlikte 3+1 düzenlemesine Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan sözleşmeli personelin de dâhil edileceğini belirtti.

Bu haber 1551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum