Sözleşmeli Öğretmenlerin Eşlerine Tayin Hakkı

Sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmen eşlerine eş özründen dolayı tayin hakkı verileceği konusunda Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından bildirimde bulunuldu.

Sözleşmeli Öğretmenlerin Eşlerine Tayin Hakkı
06 Ağustos 2019 - 10:51

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Milli Eğitim Bakanlığı'nın üst düzey bürokratları ile görüşmede bulunduğunu ve 9 Ağustos’ta atanacak sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmen eşlerine aynı gün itibariyle eş özründen dolayı tayin hakkı verileceğinin beyan edildiğini açıkladı.

Bilindiği gibi, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin sonuçlar 9 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak. Konuya ilişkin bilgi paylaşan Geylan, bu doğrultuda konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Talip Geylan tarafından Twitter hesabından yapılan o açıklama:


Bu haber 1250 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • remzi
    1 yıl önce
    On iki yıl mecburi hizmet bölgesinde çalıştım. Bakan bana git şimdi dört yıl daha çalış diyor. Ayıp değil mi kardeşim... Ahlak ve edep dışı değil mi bu. Üstelik ben mecburi hizmet yaparken de eşim mecburi hizmet ten muaf olacak hakkını da kazanmıştık... Ne oldu şimdi kazandığımız hakka. Kimse sözünü etmiyor... Sorsan hepsi tüyü bitmemiş yetimin hakkından söz eder. Bizim çocuklarımız ın hakkı, benim yıllarca çalıştığım ve elde ettiğim hakkım ne oldu. Bakan, bu hakları haktan saymiyor musun yoksa... Allah da bu zulme sebep olanlar, bu zulmün devamından yana irade koyanların hakkında, müstehaklarını versin... Ben de bu duada bulunuyorum...