"Sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği sağlanmalıdır"

Sözleşmeli öğretmenler ile ilgili açıklamada bulunan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, sözleşmeli öğretmenlerin aile birliğinin sağlanması gerektiğini ifade etti.

"Sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği sağlanmalıdır"
16 Temmuz 2019 - 11:49

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici tarafından yapılan açıklamada, sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği ile ilgili ifadeler yer aldı. Yürürlüğe giren 3+1 bir düzenlemesi kapsamında kadroya geçecek olan öğretmenlerin aile birliklerinin karşılanması gerektiğini belirten Öğretici, sözleşmeli öğretmenler için 3+1 düzenlemesini de içeren torba yasanın mecliste kabul edildiğini hatırlattı.

Mevcut durumda 2016 yılında göreve başlayan sözleşmeli öğretmenlerin Ağustos ayında yapılacak olan özür grubu atamalarında başvuramayacaklarını belirten Öğretici, Milli Eğitim Bakanlığı'nın hizmet süresi hesabında 31 Ekim tarihini baz alarak bu öğretmenlerin yaz döneminde aile birliğini sağlaması gerektiğini vurguladı.

Daha önceki açıklamalarına atıfta bulunan Öğretici, sözleşmeli öğretmenlik sisteminin aileleri parçalayan, öğretmenler odasında ayrım ortaya koyan, daha önce denenmiş ve başarısız olmuş bir sistem olduğuna dikkat çekti. Teşvik ile birlikte adil ve öngörülebilir bir yer değiştirme sisteminin hayata geçirilerek sözleşmeli statünün tamamen kaldırılması gerektiğini belirten Öğretici, bu yasalaşana kadar öğretmenlerin aile birliklerinin sağlanmasını talep etti.

Bu haber 1024 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • nazif yakın
    11 ay önce
    daha önce 31 ekim uygulaması yapılmıştı. yine yapılmalıdır. zira hukuksa herkese hukuk olmalıdır. aklımıza estiği zaman değil her daim devlet halkının hukukunu korumalı, ona sahip çıkmalıdır. devlet dediğimiz organ adalet dağıtmak, adaletle yönetmek ZORUNDADIR. başkalarına 31 ekim tarihine göreyse tayin yapılmışsa zamanında, şimdi sözleşmeli öğretmene de o şekilde yapılmadır.

Şişli Eskort