Sözleşmeli Öğretmenlere Yer Değişikliği Hakkı Verilmesi Konusu Görüşüldü

Sözleşmeli öğretmenler için yer değişikliği hakkı verilmesi konusunda Eğitim-Bir-Sen yöneticileri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ile görüştü.

Sözleşmeli Öğretmenlere Yer Değişikliği Hakkı Verilmesi Konusu Görüşüldü
31 Temmuz 2019 - 16:37

Sözleşmeli öğretmenlere yer değişikliği hakkının verilmesi konusunda Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ile görüşen Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, Genel Başkan yardımcıları Hasan Yalçın Yayla ve Atilla Olçum, kadro ve mazerete bağlı yer değişikliğine ilişkin sorunların çözülmesi konularını gündeme getirdi.

Görüşmede, sözleşmeli öğretmenlerin hizmet süresinin 4 yıldan 3 yıla ve kadroya atanmasının ardından 2 yıldan 1 yıla indiren yasal düzenlemenin olumlu bir adım olduğunu belirten Latif Selvi, ancak sorunun tümüyle çözülmediğini ve sadece çalışma sürelerinde kısmen iyileştirme sağlandığını, asıl çözümün ise sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması olduğunu dile getirdi.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ise, sözleşmeli öğretmenlerin hizmet sürelerine ilişkin yasal düzenleme sürecinde Eğitim-Bir-Sen tarafından verilen desteğin farkında olduklarını söyledi. Sözleşmeli öğretmenlere mazerete bağlı yer değişikliği hakkının verilmesi konusunda Eğitim-Bir-Sen'in girişimlerini ve çabalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Safran, bu konunun sürekli olarak gündemde tutulmasından dolayı sorunun çözülmesi için MEB olarak çalışmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 721 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mecit
    1 yıl önce
    Muhterem sanki tarım bakanı yardımcısı... Gündemde tutulmasını takip ediyormuş... Sen neyin bakan yardımcısı sın.. takip edeceğine iş yapsana.... Muhalefet partisi üyesi gibi konuşuyorsun.. anlamadım ki ne isle meşgul sünüz acaba... En azından basina konuşurken saçma sapan konuşmasaniz olmaz mı.. ilkokul mezunu seviyesinde bir beyanat doğrusu... Yazık...

Şişli Eskort