erkek protez saçthemeforest temaları

Sözleşmeli Öğretmenlere Tayin Hakkı Geldi, TES Eylemi İptal Etti

ürk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenler için tayin hakkına yönelik gösteri yapacaklarını belirtti. Geylan, 3+1 düzenlemesi ile eş durumundan sözleşmeli öğretmenlerin tayin hakkı verilmesi talebi başta olmak üzere öğretmenlerin sorunları için 22 Aralık’ta Ankara’da eylem hazırlıkları yaptıklarını ifade etti.

Sözleşmeli Öğretmenlere Tayin Hakkı Geldi, TES Eylemi İptal Etti
22 Aralık 2019 - 16:54


   Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sözleşmeli öğretmenler için tayin hakkına yönelik gösteri yapacaklarını belirtti. Geylan, 3+1 düzenlemesi ile eş durumundan sözleşmeli öğretmenlerin tayin hakkı verilmesi talebi başta olmak üzere öğretmenlerin sorunları için 22 Aralık’ta Ankara’da eylem hazırlıkları yaptıklarını ifade etti.

Eylem İptal Edildi

  Yarıyıl tatilinde 3+1 düzenlemesi ile kadroya geçen öğretmenler için eş durumuyla tayin hakkı verildi. Bu hakkın verilmesi ile birlikte Pazar günü yapılacak olan eylem iptal edildi. Geylan yaptığı açıklamalarda, Türk Eğitim Sen tarafından sözleşmeli öğretmenlerin istihdamını sağlayan düzenlemenin iptal edilmesi için yargıya başvurduklarını belirtti. Bu yıl içinde 23 Ocak ve 26 Temmuz 2019 tarihlerinde sözleşmeli çalışmalar ile birlikte eylem yaptıklarını belirten başkan, defalarca sosyal medya çalışması da gerçekleştirdiklerini bildirdi. Böylece sözleşmeli öğretmenlerin feryadına ses olundu.  Sözleşmeli öğretmen tayin hakkı 2019 ile ilgili yapılan düzenleme için Geylan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a teşekkür etti.

  Geylan yaptığı açıklamada tüm sözleşmeli öğretmenler kadroya geçinceye kadar mücadelelerini devam ettireceklerini belirtti. Öğretmenler sözleşmeli öğretmen tayin hakkı son dakikahaberlerini merakla takip ediyordu. Yapılan açıklama ile birlikte konu netliğe kavuştu. Ayrıca açıklamada sözleşmeli tüm öğretmenlerin kadroya alınması için mücadelenin devam edeceği de vurgulandı. Konu ile ilgili eylem takviminin de belirleneceğini bildiren Geylan, kamuoyuyla paylaşım yapacağını söyledi.

 

 

Bu haber 635 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort