Sözleşmeli Öğretmenlere İl İçi Görevlendirme Yazısı İddiası

Milli Eğitim bakanlığı tarafından okullara yazı gönderilerek sözleşmeli öğretmenlerin de il içi görevlendirme yapabileceği iddia edildi. Bir haber sitesinde yayınlanan habere göre MEB kurumlara gönderdiği yazıda bundan böyle sözleşmeli olarak görevlendirilen ve normalde çakılı olarak görev yapan öğretmenlerin de il içinde görevlendirme yapabilecekleri bildirildi.

02 Mayıs 2017 - 23:01 - Güncelleme: 02 Mayıs 2017 - 23:28

Milli Eğitim Bakanlığının bugün okullara gönderdiği yazıda: "Sözleşmeli kadın öğretmenler, bundan böyle il içerisinde görevlendirme yapabilecek." deniyor...(kaynak:http://www.ogretmenlerhaber.com/ogretmenler-haber/meb-den-ogretmenlere-ilginc-yazi-h6481.html)

Bu iddialar doğru ise sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili önemli bir gelişme kat edilmiş ve kadrolu öğretmenlik şartlarına bir adım daha yaklaşılmış, yeni kazanımların önü de böylece açılmış olacak.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

13 Bin yeni ihraç geliyorSosyal medya paylaşımı yüzünden tutklandılar
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • şenay
  9 ay önce
  Destekleme ve yetiştirme kursları, Torpil-sen idarecileri ve öğretmenlerince aslan payına dönüştürülen, yandaş besleme faaliyeti boyutuna ulaşmış bir rant kapısı olmuştur. Maalesef bu durum yaygın ve açık bir tespittir. Yapılması gereken açıktır: Bu kurslar, ya okuldaki öğretmenlere eşit dağıtılacak ya da o öğretmenlerden talepçi yoksa Meb ve ÖSYM sınavlarında olduğu gibi diğer öğretmenlere de sıra ile görev paylaşımına gidilmelidir. Eba sistemi ve portalının teknik donanım ve arızaları bahanesiyle ilgili idareler ve öğretmenlerince, öğrencilere dilekçeler tutuşturulmakta, türlü kulisler yapılmak suretiyle, öğrencilerden alınan TC ve kimlik bilgileriyle kendi seçimleri (torpilleri) yansıtılmaktadır... Bu durum kesinlikle son bulmalıdır.
 • İlginç
  1 yıl önce
  Ben atandığımdan beri görevlendirmeyim zaten yapılıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında flaş karar
Son dakika... Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında flaş...
Şiddetli deprem: İşte ilimizden son dakika bilgileri
Şiddetli deprem: İşte ilimizden son dakika bilgileri