erkek protez saçthemeforest temaları

"Sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı verilmelidir"

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı verilmesi gerektiğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı verilmelidir"
03 Ağustos 2019 - 11:34

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından sendikanın web sitesinden yapılan açıklamada, eş durumu tayin hakkı konusunda sözleşmeli öğretmenlerin durumuna değinildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2019 yılı Ağustos ayına ilişkin öğretmenlerin özür durumuna bağlı tayin kılavuzu ve duyurusunu yayınlamasının ardından konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Geylan, sözleşmeli öğretmenler için de bu hakkın verilmesi gerektiğine işaret etti.

2019 yılı yaz dönemi eş durumu, sağlık ve diğer nedenlere bağlı olarak öğretmenlerin özür grubu atama duyurusu içerisinde sözleşmeli öğretmenlere yer verilmesi ile ilgili düzeltme beklediklerini ifade eden Geylan, TBMM'de kabul edilen torba yasasını hatırlatarak 3+1 düzenlemesini torba yasayla çıkardıklarını ve bunun için teşekkür ettiklerini ifade etti.

Diğer yandan, 2016 yılı ataması ile göreve başlayan meslektaşlarına bu dönemde mazeret tayin hakkı verilmemesinin Milli Eğitim Bakanlığı adına bir çelişki olup olmadığını soran Geylan, düzeltme beklediklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 746 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort