Sözleşmeli Öğretmenler Ne Kadar Maaş Alacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2017 Şubat’ta sözleşmeli öğretmen alımı yapacaklarını açıkladı .Peki alınan öğretmenlerin eline ne kadar maaş geçecek?

23 Haziran 2016 - 09:19

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2017 Şubat’ta sözleşmeli öğretmen alımı yapacaklarını açıkladı .Peki alınan öğretmenlerin eline ne kadar maaş geçecek?

2017 ŞUBAT 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI FACEBOOK GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2017 Şubat’ta sözleşmeli öğretmen alımı yapacaklarını açıkladı. Yeni dönemde sözleşmeli öğretmen alımı yapılacak ve 5 yıl doğu ve güneydoğuda öğretmenler çakılı olacak. 

2016 TEMMUZ ÖĞRETMEN MAAŞLARI (ZAMLI GÜNCEL KADEME-DERECEYE GÖRE)

8 yılın sonunda da diğer bölgelere tayin isteyebilecek. 24 Mart 2016’daki haberimizde (Tıklayınız) sözleşmeli personel alımının genel bir strateji olabileceğini yazmıştık. Nitekim sözleşmeli öğretmen dönemiyle birlikte tüm kurumlarda sözleşmeli personel dönemi başlayabilir. İster öğretmen olsun, ister sosyal çalışmacı olsun, ister mühendis olsun tüm unvanlarda sözleşmeli bir döneme doğru gidiyoruz.

2017 Şubat Branşlara Göre Atanacak Öğretmen Sayıları TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Öğretmen Maaşı Ne Kadar Olacak?

Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına ait maş kısmıyla henüz bir bilgi vermedi ancak MEB, maaş düzenlemesi için de bir çalışma yapıyor. Öğretmenin maaşı dışında, ek ders ücreti, kurs ücreti, nöbet ücreti gibi farklı kazançları vardır. Doğu ve Güneydoğu’daki sözleşmeli öğretmene tazminat adı altında 400-500 TL arası bir ek ödeme masada bekliyor. Böyle bir düzenleme yapıldığı takdirde Doğu’da sözleşmeli öğretmen,  maaş +  tazminat + ek ders + kurs ücreti + nöbet ücreti durumuna göre 5 bin TL’ye yaklaşan bir ücret almış olacaktır.

Sözleşmeli Öğretmenliğin Amacı Nedir?

Doğu ve Güneydoğu’da çalışan öğretmen, 1 yıl sonra özür grubu tayiniyle farklı illere tayin istemektedir. Dolayısıyla belli bölge ve illerde öğretmen açığı sabit kalmaktadır. Sözleşmeli öğretmenlikle birlikte öğretmen 5+3 yıl belli bir bölge ve ilde tutulacaktır. Aynı sorun başka kurumlarda da ortaya çıkmaya başladı. Diğer kurumlar da ilerleyen dönemde MEB’in uygulayacağı yöntemi deneyeceklerdir. 
Kaynak:kamupersoneli.net

FACEBOOK ATAMA- EĞİTİM VE ÖĞRETMEN HABERLERİ -ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"