Sözleşmeli Öğretmenler İçin Yaz Dönemi Özür Tayinlerine Başvuru Talebi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yazılı talepte bulunan Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan duyuruda, sözleşmeli öğretmenlerin de yaz dönemi özür tayinlerine başvurabilmelerinin istendiği bildirildi.

Sözleşmeli Öğretmenler İçin Yaz Dönemi Özür Tayinlerine Başvuru Talebi
11 Temmuz 2019 - 16:33 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 16:36

Milli Eğitim Bakanlığı'na yazılı başvuruda bulunan Türk Eğitim-Sen, sözleşmeli öğretmenlerin yaz dönemi özür tayinlerine başvuruda bulunabilmeler için talepte bulundu.

652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin Ek 4. maddesinin 3. fıkrasında 7180 sayılı kanun ile yapılan değişikliğe göre sözleşmeli öğretmenlerden sözleşme gereği 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanların talep etmeleri halinde bulundukları yerde öğretmen kadrolarına atanacakları hükmüne atıfta bulunan Türk Eğitim-Sen, sözleşmeli öğretmenlerin çeşitli nedenlerle göreve geç başlamaları sebebiyle 3 yıllık çalışma süresinin hesabında 30 Eylül'ün baz alınmasının, yaz döneminde yapılacak özür grubu atamalarında başvuru yapma hakkına sahip olmadıkları için mağduriyet yaşamalarına neden olacağını belirtti.

Yapılan yazılı başvuruda, Türk Eğitim-Sen olarak yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için sözleşmeli öğretmenlerin 3 yıllık çalışma süresinin hesabında 31 Ekim tarihinin baz alınması hususu Milli Eğitim Bakanlığı'ndan talep edildi.

Kaynak: Türk Eğitim-Sen


Bu haber 935 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • rıfat er
    1 yıl önce
    meb yetkililerinin, sayın bakan başta olmak üzere böyle bir mağduriyet yaşanmasına fırsat vermeyeceklerine inanmak istiyorum. hiç durmadan neredeyse her konuda mağduriyet yaşanmaması açıklamasıyla tekrar tekrar süre uzatan hükümet bu konuda da aynı samimi tavrı göstermelidsir. geçen yıl iki iller arası iki de mazeret tayini yapan bakanlık bu yıl 10 günden dolayı böyle bir hukuksuzluk yaşanmasına müsaade etmeyecektir diye umuyorum... hukuksuzluk diyorum zira daha önce 30 eylül ibaresini 30 ekim olarak kılavuzda değiştirmişti benzer durum için bakanlık. eeğer bu yıl da aynı düzenlemeyi yapmazsa işte o zaman hukuksuzluk yapılmış olacaktır. türk eğitim sen in öğretmenler adına yaptığı bu son derece haklı talebi başta atama ve yer değiştirme daire başkanı olmak üzere baakanlığın ilgili biirimleri dikkate almalı ve sayın bakanın iradesiyle de gereği yapılarak bu öğretmenlerin olası mağduriyetlerinin önüne geçilmelidir.

Şişli Eskort