Sözleşmeli Öğretmenler İçin 3+1 Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi

Sözleşmeli personelin kadroya geçiş süreleri ile ilgili 3+1 düzenlemesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Sözleşmeli Öğretmenler İçin 3+1 Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi
05 Temmuz 2019 - 10:20

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan sözleşmeli personelin kadroya geçiş sürelerine ilişkin 3+1 düzenlemesi Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Değiştirilen Hükümler

“7180 Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 5 Temmuz 2019 Tarihli ve 30822 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ek 4. maddesinin 3. fıkrasında bulunan ‘4’ ibareleri ‘3’ olarak ve ‘2’ ibaresi de ‘1’ olarak değiştirildi.

İlgili madde gereğince atanan sözleşmeli öğretmenler 3 yıl süreyle başka bir yere atanamayacak. Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde ise bu madde gereğince istihdam edilen öğretmenin eşi de bu öğretmene tabi olacak. Sözleşmeli öğretmenler aday öğretmenler için belirlenen adaylık sürecine tabi tutulacak. Sözleşmeli öğretmenler arasında sözleşme gereği 3 yıllık çalışma süresini dolduranlar talep etmeleri halinde bulundukları yerde öğretmen kadrolarına atanacak. Öğretmen kadrolarına atananlar aynı yerde en az 1 yıl daha görev yapacak ve bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmayacak.

Bu haber 2263 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort