Sözleşmeli Öğretmenler Hizmet Birleştirme Yapamıyor mu?

MEB'de görev yapan sözleşmeli öğretmenler hizmet birleştirme yapamayacak mı?

08 Mart 2017 - 17:58 - Güncelleme: 08 Mart 2017 - 18:55

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2016 yılı Ekim ayında atamasını gerçekleştirdiği 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin bu güne kadar bir çok sorunu gündeme geldi. Bazı sorunlar çözüldü, bazı sorunlar ve sorular ise cevapsız kaldı. Bazı hususlarda il ve ilçelerin farklı uygulamalara gittiği görüldü.

Sözleşmeli öğretmenler, MEB'e atanmadan önceki yıllarda Özel Eğitim Kurumları ve MEB'e bağlı ücretli öğretmenlik yaptıkları sürelerde, çalıştıkları yıllar, bölgeler ve süre itibariyle hak ettikleri hizmet puanını hesaplatıp MEBBİS'lerindeki hizmet puanı kısmına işletebilirler mi? sorusu bu günlerde gündemi meşgul eden ve çok sorulan sorular arasında yer alıyor.

MEB'de çalışan sözleşmeli öğretmenlerin MEBBİS ekranlarında hizmet puanları geçtiğimiz aya kadar görüntülenebilirken artık bu modül sözleşmeli öğretmenlere kapatıldı. Bu sebepten dolayı hizmet puanı hesaplama modülü açıkken çoğu İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet birleştirme işlemini gerçekleştirirken şu an için bu işlemin mümküm olmadığı gözükmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığından sözleşmeli öğretmenlerin MEBBİS ekranında yer alan hizmet puanı hesaplama modülünü sebep kaldırdığı ve hizmet birlieştirme ile ilgili bir açıklama veya görüş yazısı İl/İlçe MEM'ler ve sözleşmeli öğretmenler tarafından beklenmektedir. Mebpersonel.com olarak konuyu yakından takip edip gelişmeleri siz değerli okuyucularımıza aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KYK'den burs ve kredi alan öğrencilere uyarı geldi
KYK'den burs ve kredi alan öğrencilere uyarı geldi
24 Kasım'da öğretmenlere ikramiye verilecek mi?
24 Kasım'da öğretmenlere ikramiye verilecek mi?