Sözleşmeli Öğretmene İl İçi, İl Dışı, Özür Tayini Hatta Başarı Belgesi de Yok

Sözleşmeli öğretmenlere birçok hak tanınmıyor. İl İçi, İl Dışı, Özür Tayini hakkı olmayan öğretmenlerle ilgili olarak yapılan açıklamada, kadrolu öğretmenlere verilen ancak sözleşmeli öğretmenlere verilmeyen bir belhe ortaya çıktı: Başarı Belgesi

11 Şubat 2018 - 01:11 - Güncelleme: 11 Şubat 2018 - 01:21

Sözleşmeli Öğretmene İl İçi, İl Dışı, Özür Tayini Hatta Başarı Belgesi de Yok

Anadolu Eğitim Sendikası AES Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri Muhammet Ali Gezici sosyal medya hesabı twitter’dan sözleşmeli öğretmenlere ses oldu. Sözleşmeli öğretmenin hiçbir hakkı olmadığı gibi başarı belgesi de verilmeyecek! 

AES temsilcisi Muhammet Ali Gezici yaptığı açıklamada “İller arası tayin yok, il içi tayin yok, özür durumundan tayin yok, başarı belgesi yok. 

Arkadaş bu sözleşmeli öğretmenler UGANDA devletinin mi öğretmeni?” şeklinde ifadelerde bulundu. Sözleşmeli öğretmenler hangi durumda tayin hakkı vardır? Sözleşmeli öğretmenlerden her iki eş de sözleşmeli olması durumunda ancak tayin hakkı vardır. Eşlerden birinin talebi üzerine diğer eşin yanına tayin yapılmakta. Aksi durumda sözleşmeli öğretmene tayin hakkı yok. 

Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenler ne il içi, ne iller arası, ne eş durumu, ne özür durumu, ne eğitim ne sağlık durumlarından dolayı tayin hakkı verilmektedir. Kısacası hiçbir şekilde tayin hakkı bulunmuyor. 

MEB’in belirlediği süre sonunda kadrolu göreve başladıktan sonra ancak tayin hakkı verilecektir.

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2018 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • meltem caybasi
    6 ay önce
    Sözleşmeli öğretmenlik köleliktir sözleşmeli öğretmenler baskı kurmadıkça bu düzen böyle devam eder ağlamayana meme vermezler.Aileler parçalanıyor,sözleşmeli öğretmenler 1.dereceden yakınlarını tedavi ettiremiyorlar siyasiler mağduriyetleri gidermek yerine ya eşini ya işini diyor,sözleşmeli öğretmenler çocuklarını göremiyor siyasilerin mutlaka bir arayol bulması lazım devletimiz aciz değil.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte o yazı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte...