Sözleşmeli Öğretmen Yaşamına Son Verdi

Diyarbakır’da görev yapan sözleşmeli öğretmen Esat Tarhan’ın yaşamını sonlandırdığı öğrenildi. Çınar ilçesinde görev yapan Öğretmen Tarhan’ın cenazesi Çınar Devlet hastanesi morguna kaldırıldı. Cenaze öğretmenin ailesi tarafından teslim alındı. Cenaze teslim alındıktan sonra Tarhan’ın memleketine götürüldü.

Sözleşmeli Öğretmen Yaşamına Son Verdi
20 Kasım 2019 - 12:08

Ölüme İlişkin paylaşım
Sosyal medyadan Tarhan’ın ölümüne ilişkin paylaşımlar yer aldı. Eğitim Sen Diyarbakır şubesi, Çınar’da görev yapan sözleşmeli öğretmenin intihar ederek yaşamına son verdiğini söyledi. Ve ailesi ile eğitim camiasına başsağlığı diledi.
Bu konuda konuşan Eğitim- Sen genel Başkanı Feray Aytekin Doğan acılarının sonsuz olduğunu söyledi. Bu konuda yapılan pek çok yorum da geride kaldı.

Psikolojik Sorunları Vardı
Sözleşmeli öğretmenlik yapan Esat Tarhan ile ilgili 3 yıldır psikolojik sorunları olduğu yorumları yapıldı. Öğretmenin son dönemlerde ise borçlarını ödemekte zorlandığını belirtti. Son dönemlere doğru borçları artan Esat öğretmen bu borçları ödeyemez hale geldi. Ödeyemediği borçlardan dolayı intihar etti. Ailesi tarafından cenazesi alınarak memleketi Tunceli’ye götürülen Esat öğretmen burada toprağa verilecek.

Bu haber 1158 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort