Sözleşmeli Öğretmen Olan Eşlere Yer Değiştirme Hakkı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda, her ikisi de sözleşmeli öğretmen olan eşlerin yer değiştirme başvurularının kabul edileceği bildirildi.

Sözleşmeli Öğretmen Olan Eşlere Yer Değiştirme Hakkı
23 Ağustos 2019 - 08:23

Milli Eğitim Bakanlığı'nın il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazıda, MEB'e bağlı resmi eğitim kurumlarında her ikisi de farklı illerde görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin aile birliğini sağlamak üzere yer değiştirme başvurularının 2-4 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

Buna göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/B maddesi gereğince farklı illerde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan eşlerin aile birlikteliğini sağlamak için yazıda belirtilen açıklamalar kapsamında yer değiştirme başvuruları yapılacak. Bu kapsamda 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle sözleşmeli öğretmen olarak en az 1 yıl fiilen görev yapılması şartı aranıyor. Ayrıca, aynı tarih itibariyle eşlerin her ikisinin de 1 yıl görev yapmış olması gerekiyor.

Gerekli şartları taşıyan eşlerin her ikisinin de yer değiştirme başvurusunu yapması ve her iki sözleşmeli öğretmenin de başvuru formundaki ilgili kutucuğu işaretlemesi gerekiyor. Başvuruların Milli Eğitim Bakanlığı'na ulaştıktan sonra değerlendirmeye alınacağı ve yer değiştirme işlemlerinin ise en geç 13 Eylül 2019 tarihinde sonuçlandırılacağı bildirildi. 2-4 Eylül 2019 tarihleri arasında başvuru formu doldurulmak suretiyle görev yapılan ilin il milli eğitim müdürlüğüne yapılacak olan başvurularda her hangi başka bir form kullanılmayacak.

Bu haber 942 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort