Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri belli oldu

VE AÇIKLANDI...Sözleşmeli öğretmen atamalarına müracaatta bulunan öğretmelerin mülakat yerlerinin açıklanmasına sayılı dakikalar kaldı.

28 Mart 2017 - 12:10 - Güncelleme: 28 Mart 2017 - 12:19

MÜLAKAT YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


www.ogretmenlersitesi.com/özel haber

Milli Eğitim bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen alımı yapılacağı açıklanmıştı. Sözleşmeli olarak istihdam edilecek öğretmenlerin mülakatla alınacağının açıklanmasının ardından başvurularını yapan öğretmenler mülakat yerlerinin açıklanmasını bekliyor.

Milli eğitim bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamada 27 Mart 2017 tarihinde mülakat yerlerinin açıklanacağı duyurulmuştu. 
Bu açıklamalar eşiğinde sözleşmeli öğretmen mülakat yerlerinin bugün içerisinde aççıklanması bekleniyor.

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri Bugün Açıklanacak MEB, Sözleşmeli Öğretmenlik mülakat yeri bilgisi bugün ikgm.meb.gov.tr üzerinden açıklanacaktır.
Milli Eğitim Bakanlığı Mayıs/Haziran ayında yapacağı 20.127 sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvuruları geçtiğimiz haftalarda almıştı. Atama takvimine göre 27 Mart 2017 tarihinde yani dün adayların mülakata girecekleri merkezlerin bakanlık tarafından ilan edilmesi gerekiyordu.  Dün geçmesine rağmen bakanlıkta herhangi bir hareketlilik olmadı. Özellikle gece saatlerinde dakikalarca bekleyen atama bekleyen öğretmenler umduğunu bulamadı. Bakanlık, kendi yayınladığı takvime riayet etmedi. Sınav yerleri açıklanmadı, takvimin neden aksadığı ile ilgili de bir açıklama veya duyuru yapılmadı.  Bakanlıkta bazı atamalar, ilanlar, duyurular veya yapılması gereken işler sistemsel hatalardan dolayı bazı zamanlarda 1 gün gecikebilir. Bunun örnekleri de var. Bugün Sözleşmeli öğretmenlerin mülakat merkezleri ikgm.meb.gov.tr üzerinden açıklanacaktır.  Takvimin ertelenmesi veya başka bir husus olsaydı bakanlık tarafından muhakkak bir açıklama yapılırdı. O sebepten dolayı bugün, mesai bitmeden 20.127 sözleşmeli öğretmen ataması için mülakat yerleri açıklanacaktır.

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri açıklanır açıklanmaz sitemizde, sayfamızda ve grubumuzda yayınlayacağız.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    7 ay önce
    Keşke ygs'ye 15dk once gelmeyip sinava alinmayanlara verilen ceza meb'in de takvime uymadigi icin verilmesi mümkün olsa.o zaman adaletten soz edebilirdik.Ayrica atama tarihi aciklanmalidir artik.mayis-haziran tam bir tarih değildir.gün belirlenmelidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları