Sözleşmeli Öğretmen Başvuruları Başladı

Uzun zamandır beklenen haberler arasında yer alan sözleşmeli öğretmenlik başvuru işlemleri başladı. Sözleşmeli öğretmenlik için başvuruları resmi olarak başladıktan sonraki adım ise öğretmenlerin alımı olacak. Bakanlık tarafından başvuru işlemlerinin ocak ayında başlayacağı duyurulmuştu.

Sözleşmeli Öğretmen Başvuruları Başladı
07 Ocak 2020 - 09:10


     Uzun zamandır beklenen haberler arasında yer alan sözleşmeli öğretmenlik başvuruişlemleri başladı. Sözleşmeli öğretmenlik için başvuruları resmi olarak başladıktan sonraki adım ise öğretmenlerin alımı olacak. Bakanlık tarafından başvuru işlemlerinin ocak ayında başlayacağı duyurulmuştu.

 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru 2020

  Sözleşmeli öğretmen ataması sonrasında alım için başvuru işlemleri başladı. Başvuru alımlarının ocak ayında yapılacağı daha önce bakanlık tarafından duyurulmuştu. Bu haberlerden sonra öğretmen adayları ilk atam tarihini merak etmeye başladı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başlayan başvuru sürecinden sonra öğretmen alımları başlayacak. Başvurular 10 Ocak tarihine kadar devam edecek. Başvuru sonrasında 21 Ocak tarihinde sözleşmeli öğretmenlik başvuruları gerçekleştiren öğretmenlerden sözlü sınava hak kazananlar açıklanacak.  Fakat öğretmen atamalarının kesin olarak hangi tarihte gerçekleşeceği açıklanmadı. Muhtemel atamalar 2020- 2021 eğitim ve öğretim sürecinin başlamasından önce gerçekleşecek.

  Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları sonrasında öğretmenler için sözlü sınav da gerçekleştirilecek. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat başvuru 2020 yılında 21 Ocak’tan sonra açıklanacak. Sözleşmeli öğretmenlik alımları için başvuru süreci 10 Ocak tarihine kadar devam edece. Atama sürecinin gelecek eğitim yılı başlayana kadar tamamlanması beklenirken ataması gerçekleştirilecek öğretmenler tarafından sözleşmeli öğretmen maaşı 2020 yılı için de merak konusu oldu. Yeni atanacak öğretmenlerin alacakları maaşlar bu yıl itibariyle ne kadar maaş alacaklarını ve ek ders ücretlerini de merak ediyor.

 

Bu haber 353 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort