Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmenin belirleneceği sözlü sınav ve sınava itiraz tarihleri belli oldu.

Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Ne Zaman?
09 Mayıs 2019 - 10:48

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanacak 20 bin sözleşmeli öğretmen için düzenlenecek sözlü sınav tarihi yaklaştı. Açıklanan takvime göre sözleşmeli öğretmen sözlü sınavları 12-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirecek ve sözlü sınav sonuçları ise 2019 Temmuz ayı içerisinde açıklanacak.

Sözlü sınav değerlendirmesinde 60 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı kabul edilerek sözleşmeli öğretmenliğe atanmak için tercihte bulunma hakkı elde edecekler. Sözleşmeli öğretmen adayları en çok 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercih yapabilecekler. Tercihler ise aynı il ya da farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından yapılabilecek. Herhangi bir il veya ilçe eğitim müdürlüğünde tercihler onaylatılacak.

Atamalar Ne Zaman?

Sözlü sınav sonuçları itirazlar ise 8-10 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak ve 16 Temmuz günü itirazlar sonuçlandırılacak. 2017/2018 KPSS sonuçlarına göre yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı sürecindeki tercihlerin yapılması ve atama işlemleri ile ilgili takvim ise daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden duyurulacaktır.

Bu haber 1421 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort