Sözleşmeli öğretmen atama tercihleri ne zaman başlayacak ?

Atama bekleyen öğretmen adayları heyecanla 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercih işlemlerinin başlamasını bekliyor. Peki 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri ne zaman başlayacak? İşte merak edilen ayrıntılar... Kaynak: 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlayacak

08 Temmuz 2017 - 11:29

Öğretmen adayları günlerdir sözleşmeli öğretmen ataması tercih işlemlerinin başlamasını bekliyor. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercih işlemlerinin başlamasına sayılı günler kaldı. Peki sözleşmeli öğretmenlik tercih işlemleri ne zaman başlayacak? Yerleştirme sonuçları hangi tarihte açıklanacak? 

Atama bekleyen öğretmen adaylarının heyecanlı bekleyişi nihayet son buluyor. Şubat ayı içerisinde ilan edilen 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosuna atama işlemleri 1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle sona erecek. Milli Eğitim Bakanlığı 17 Mayıs 2017 tarihinde yaptığı açıklama ile adayların mülakat sonuçlarını açıklamış yine aynı tarihte 2017 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimini de yayımlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2017 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimine göre 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercih işlemleri 10 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başlayıp 17 Temmuz 2017 tarihi itibariyle sona erecek. Adaylar bu tarihler arasında kurum tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2017 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimine göre 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yerleştirme sonuçları ise 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen atama süreci öğretmen adaylarının atama kararnamelerinin 1 Ağustos 2017 tarihinde kurumlara gönderilmesi ile son bulacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercih işlemleri başlar başlamaz öğretmenlersitesi.com olarak sizlerle paylaşacağız.
 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hHn.
    4 ay önce
    2017 kpss puanum var. p10 puanımsa düsük.( Atamalar 10 temmuzda basliycak ) sanrm. Bu atamada sozlesmeli ogrt.basvurabilirmiyim?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu