Soylu: Kılıçdaroğlu nasıl genel başkan oldu anlatayım...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Gülen cemaatine arka çıkmakla suçlayarak "Uzay yaratığına benziyorsun" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,yeni bir açıklama yaptı.

01 Nisan 2017 - 11:45

Sol'un haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "genel başkan oluşuyla" ilgili bilgi ve belgeleri mahkemeye verdiklerini söyleyen Bakan Soylu, "Kılıçdaroğlu nasıl genel başkan oldu? Kasetle geldi. Kaseti kim yaptı? Nasıl genel başkan olduğunu gelin ben anlatayım size. Belgeleri, bilgileri yargıya verdik. İnşallah bundan mağdur olanlar gider orada derdini anlatır. Bu ilişki nasıl bir ilişkidir? Bu ilişki nasıl devam eder? İlişki kimin menfaatine oluşturularak Türkiye'nin siyasetine müdahale edilir? Bu demokrasiye, siyasi hayata, milletin iradesine bir darbedir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu hakkında, "Yeni sistemi istememesinin temel nedeni şudur" diyen Soylu, "Eski sistemde milletvekili cumhurbaşkanı olabilir. Genel başkan da olabiliyorsun. Kaybetsen de devam ediyorsun ama yeni sistemde böyle bir şey yok. Diyelim ki 2019'da Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına, biraz haksızlık ediyorum ama Kemal Kılıçdaroğlu çıksın. Kılıçdaroğlu'nun peşine tenekeyi takar gönderirler" ifadesini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama