Soylu : Çocuklarımızın okumasını istemiyorlar

İçişleri Bakanı Soylu: "Terörle bizi geri bırakmaya çalışıyorlar. Çocuklarımızın okumasını engellemeye çalışıyorlar. Başkalarının değirmenine su taşıyorlar. Başkalarının değirmenine su taşıyanlar muvaffak olamayacaklar, başarılı olamayacaklar"

31 Aralık 2016 - 23:30

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terörle bizi geri bırakmaya çalışıyorlar. Çocuklarımızın okumasını engellemeye çalışıyorlar. Başkalarının değirmenine su taşıyorlar. Başkalarının değirmenine su taşıyanlar muvaffak olamayacaklar, başarılı olamayacaklar." dedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki programının ardından beraberindekilerle Şemdinli'nin Derecik Beldesi'ne giden Soylu, yol üzerindeki kontrol noktalarında nöbet tutan güvenlik güçleriyle sohbet etti, yeni yıllarını kutladı.

İlçe girişinde Vali Cüneyit Orhan Toprak, Derecik Belediye Başkanı Ekrem Çetinkaya, kurum amirleri, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan Soylu, belediye binası önünde toplananlara hitap etti.

Soylu, geride kalan yılda, ülkeyi sıkıntıya sokmaya çalışan, yarına adım atmasını engelleyen, hedeflerine ulaşmasını istemeyen bir anlayışla karşı karşıya kalındığını söyledi.

"Şükürler olsun, el ele birliktelik içinde bunların hepsine birlikte karşı durarak bu ay yıldızlı bayrağın gölgesinde 2016 yılını geride bırakıyoruz." diyen Soylu, "2017'ye huzurlu, yeni hedefleriyle buluşan, kardeşliğini pekiştiren, 2023, 2053, 2071 hedeflerini kucaklayan bir Türkiye olarak ulaşmanın kararıyla buradayız. Bizim günümüz yoktur ki geleceği anmayalım." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin en uç noktası olan Derecik'ten Edirne'ye, Kars'a, Sinop'a selam gönderen Soylu, 780 bin kilometrekarede ay yıldızlı bayrağın dalgalandığını ve vatanın güzel evlatlarının görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiğini kaydetti.

Soylu, Türkiye'de 2017'nin bambaşka tabloların yılı olacağını, Güney ve Doğu Anadolu bölgelerinde oynanan oyunların hepsini sona erdireceklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Burada huzurun, çocuklarımızın iş bulmasının, okullarla buluşmasının, sağlık hizmetlerinin yükselmesinin, fabrikaların kurulmasının, ticaretin gelişeceği bir yıl olacak. 2017, Hakkari'ye bölgedeki bütün insanlara, yarına ait esenlik getirecektir. Başbakanımızın gayretleri, Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeyle devletin bütün kuruluşları milletimizin birliğiyle yarına daha güçlü adım atacağız. Terörle bizi geri bırakmaya çalışıyorlar. Çocuklarımızın okumasını engellemeye çalışıyorlar. Başkalarının değirmenine su taşıyorlar. Başkalarının değirmenine su taşıyanlar muvaffak olamayacaklar, başarılı olamayacaklar. Bizim çocuklarımız okuyacak ve güçlü Türkiye'ye birliği, beraberliği, kardeşliği, kalkınmayı, özgürlüğü getirecekler."

Derecik halkının, Türkiye'nin uç noktasında ortaya koyduğu vatanperver duruşun kendilerine güç verdiğini dile getiren Soylu, 15 Temmuz'da ülkeyi sekteye uğratmak isteyenlere Derecik'ten en güzel cevabın verildiğini anımsattı.

"Dün buradalarda meydan okuyanlar, Yüksekova'da, Hakkari'de, Van'da, Diyarbakır'da meydan okuyanlar bugün yoklar." diyen Soylu, şunları söyledi:

"2017 bambaşka bir yıl olacak. Bir taraftan ülkemizin huzur içinde olduğu, herkesin birbirini anladığı, dinlediği, demokrasinin daha fazla yükseldiği bir yıl olacak. Bizim başımıza çorap örmek isteyenlere karşı daha güçlü daha kuvvetli bir anlayışla karşı karşıya kalacağız. 2017, terörü tasfiye edeceğimiz bir yıl olacak. Başkalarının kumandalarıyla burada milletimize 'sizin kaderiniz budur' diyenlere inat bölgenin her tarafında, bu ülkenin batısında ne varsa Derecik'te de Yüksekova'da da olacağına söz veriyoruz.

Başımıza her türlü çorabı örmeye çalıştılar. Gezi olaylarından, 17-25 Aralık'a, 6-7 Ekim olaylarından 15 Temmuz'a kadar. Türkiye'nin ilerlemesini durduramadılar. Burada dalgalanan bayrak, ülkenin bölünmüş yollarını, şehir hastanelerini, Avrasya Tünelini, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, ihracat rakamlarını, 81 ilde üniversitelerin açılmasını anlatıyor. Bu ayyıldızlı bayrak gözlerinizdeki samimiyeti, ülkenin yarınlarına esenlikle gitmesini anlatıyor. Bundan vazgeçmeyeceğiz."

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • bence
  10 ay önce
  güç -iktidar sahiplerinin insanları gütmek-oyalamak ve cukkalanıp rahat semirmek için yaptıklarının ,amellerinin sonucu olarak ortaya çıkan tepkidir terör-global terörde aynı.
 • insan bağlı
  10 ay önce
  İNsan kuşatılmış halde; neredeyse bir devlet memur-amir-müdüre bağlı olmayan yok.Mesela okul: öğretmen/müdür vs ile muhatapsın;1.öncelikleri devam mecburiyeti,öğrenmesi 2. öncelik. bu yapı insanı rabb in tiksindiği evladı için yaranma-yalakalığa mecbur ediyor.çünkü ters gelmemek için katlanıyorsun !! kimemi? her müdür-öğretmen-memur-kapıcı-hizmetli(okulda) evliya değil bakan arkadaşım. Bi gün aile hekimine gittim:Çocuk grip okul için istirahat talebim var hekim derki: bunları şımartmayın okuluna gitsin(sonra anlatıyor meb sıkıştırıyormuş istirahat vermeyin diye)aynı hekim bir başka kimseye ihtiyacı olmadığı halde istirahat vereyimmi diye teklif ediyor(siyasi arkası veya güçlü tanıdığı var diye).Bu keyfi ve insanı başkasına yalakalık etme,yaranma duygularını depreştiren uygulamaların müsebbibi yasalarınız.Rabb kulunu, başkasına kuluğa yalakalığa -yaranmaya mecbur /mahkum /teşvik eden her olgu-uygulama-yasadan insandan-yapıdan tiksinir.Nemi yapıyorum :beddua ediyoruz.
 • insan bağlı
  10 ay önce
  İNsan kuşatılmış halde; neredeyse bir devlet memur-amir-müdüre bağlı olmayan yok.Mesela okul: öğretmen/müdür vs ile muhatapsın;1.öncelikleri devam mecburiyeti,öğrenmesi 2. öncelik. bu yapı insanı rabb in tiksindiği evladı için yaranma-yalakalığa mecbur ediyor.çünkü ters gelmemek için katlanıyorsun !! kimemi? her müdür-öğretmen-memur-kapıcı-hizmetli(okulda) evliya değil bakan arkadaşım. Bi gün aile hekimine gittim:Çocuk grip okul için istirahat talebim var hekim derki: bunları şımartmayın okuluna gitsin(sonra anlatıyor meb sıkıştırıyormuş istirahat vermeyin diye)aynı hekim bir başka kimseye ihtiyacı olmadığı halde istirahat vereyimmi diye teklif ediyor(siyasi arkası veya güçlü tanıdığı var diye).Bu keyfi ve insanı başkasına yalakalık etme,yaranma duygularını depreştiren uygulamaların müsebbibi devlettir.Rabb kulunu, başkasına kuluğa yalakalığa -yaranmaya mecbur /mahkum /teşvik eden her olgu-uygulama-yasadan insandan-yapıdan tiksinir.Nemi yapıyorum :beddua ediyoruz.
 • sayın bakan
  10 ay önce
  Güvenlik anlamında yaptığınız işe saygı duyarım ancak ,bilmeniz gereken taban bürokratların cenderesinde inliyor.Hizmet için-iyilik için aldığınız her karar cahil amir-müdüt-bürokratın elinde zulme dönüşüyor.ve bunu kontrol etmek imkansız.Devletli insanı biraz rahat bırakır sa beddualar azalır kanaatindeyim. MEB de basit bir devam zorunluluğu yasası nasıl zulme dönüşüyor bilemezsiniz. Basit bir ödev-proje-not konusu meb de nasıl zulüm ve aileleri mahveden işkenceye dönüşüyor bilemezsiniz. taban kıvranıyor. hizmetmi? zulümmü? denetleyemediğin tabana yetki verince olan bu. ardından şuda denebiliyor:AKP olmasaydı bunları yaşamazdın.ve beddua ediyoruz -ediliyor.mazlumun bedduasıdır arşı titreten,mazlum inlerken rabb huzur toplumuna olur veririmi?
 • EZİYETmi? hizmetmi?
  10 ay önce
  Sayın devletli terör inancıma göre bir çürümenin göstergesi.Beddualar toplanır bir olur ve çürümüş hantal yapıları yıkar.Terör kürt-şu bu sorunu ile ilgili değil esasen-devlet konuyu yanlış biliyor-ele alıyor.çözümü yanlış yerde arıyor. örnek: çocuğum viral enfeksiyondan 2 gündür kusmaktaydı ve bugün okulunu aradım dedimki sınava sonra girse olurmu? okula gelmese olurmu? yetkili: rapor getirmemde ısrar etti. aile hekimliğine gittim ,kuyruk-sıra çok uzun, diğer hekimler boş ancak hastasıdeğiliz diye bakmıyor.çocukta derman yok .taksi tutum o hastane bu hastane derken biyer buldum,sırada 8 kişi var ve bir gün istirahat alıp rahatladık. Doktorların çoğu meb şubesi gibi önyargılı rapor vermemek için direniyor.meb telefon edip fırçalıyormuş falan. sayın yetkili o gün akşama işimiz zor bitti perişan halde eve geldik.beddua etim:rabb zulmünüzden-keyfi uygulamalarınızdan -eziyetinizden-kula kulluğunuzdan ve size yetki verenlerden bizi kurtarsın diye.Piramidin aşağısında durum böyle..
 • doğrusu şu bakan.
  10 ay önce
  Devlet çok büyük ve hantal bir piramide dönüşmeye başladı-çok büyüdü ve hizmet eden,hakem devlet değil, istihdam eden-kontrol eden dev bir yapıya dönüşmeye başladı.sıkıntı burda.Peki piramidin aşağısında kim olacak noktasında da devletli düzenleyici-belirleyici-seçici olma uygulamalarını devreye sokunca,iş te zırt denen nokta bu.Kimse inanç-özgürlük-gelenek-öğretim-huzur-güven kriterlerinden vazgeçip dayatılanı kabul etmeyeceğine göre: cevap ortada.ortalama bir insanın kimseye yaranmadan-kimseyi yalamadan,onur -şerefinden ödün vermeden,endişe korku yaşamadan rahatça yaşayabileceği evrensel model dir çözüm. bunu sağlayamayan çöker gider.terör de kurt gibi bozuk yapıları dider,eko dengede var olan devlettede var,tarihi-ömrü sonu olan bir canlı sosyal varlık olan devlet,evrensel kritere dönerse, kanımca kurt dağılır.belirleyici unsur ulsun erdemli-dürüst-temiz-iyi insanlarının öncelikle korunmasıdır-kollanmasıdır. onların canı yandıkça rabb kurt üremesine izin verir-onlar aşağıda.
 • doğrusu şu bakan.
  10 ay önce
  Devlet çok büyük ve hantal bir piramide dönüşmeye başladı-çok büyüdü ve hizmet eden,hakem devlet değil, istihdam eden-kontrol eden dev bir yapıya dönüşmeye başladı.sıkıntı burda.Peki piramidin aşağısında kim olacak noktasında da devletli düzenleyici-belirleyici-seçici olma uygulamalarını devreye sokunca,iş te zırt denen nokta bu.Kimse inanç-özgürlük-gelenek-öğretim-huzur-güven kriterlerinden vazgeçip dayatılanı kabul etmeyeceğine göre: cevap ortada.ortalama bir insanın kimseye yaranmadan-kimseyi yalamadan,onur -şerefinden ödün vermeden,endişe korku yaşamadan rahatça yaşayabileceği evrensel model dir çözüm. bunu sağlayamayan çöker gider.terör de kurt gibi bozuk yapıları dider,eko dengede var olan devlettede var,tarihi-ömrü sonu olan bir canlı sosyal varlık olan devlet,evrensel kritere dönerse, kanımca kurt dağılır.belirleyici unsur ulsun erdemli-dürüst-temiz-iyi insanlarının öncelikle korunmasıdır-kollanmasıdır. onların canı yandıkça rabb kurt üremesine izin verir-onlar aşağıda.
 • okuma gerçeği!!
  10 ay önce
  Okumak ve ezberlemek le olsa iş böyle sonuçlanmazdı-tutturmuşunuz bi okumak-okumak her şeyi kafanıza göre yorumluyorsunuz. Esas sorun okumak-okumamak sorunu değil: ne değişti sayın yetkili, eskiden lise mezunu müdür olurdu -öğretmen olurdu,subay olurdu vs..şimdi herkez okuyunca üniversitemaster yapan memur -çöpçü olmak için sıra bekliyor.Değişen ne? terörist okumuş insandan çıkar bunu en iyi bilende sizsiniz-dağdakilerin %80 i üniversite terk veya mezun..bence hala sorunu anlşamış değilsiniz arkadaşım. birini ben buldum: meb i kaldırın ,insan okulunu açacak-kendini imkanlarıyla eğitecek durumda(aynı devletçilik ilkesi gibi)zorunlu hakller hariç şu milleti kafanıza göre biçimlendirme huyundan bi vazgeçin-bu milletin kaderimidir ya-kim gelse kendine benzetmeye,milleti yok saymaya alışmış. Son meb yönetmeliğinizde veli-öğrenci yine yok..herkeze soracakmışsınız-banane:bana sordunmu,millete sordunmu,milletin gerisindesiniz yetkili..milleti serbest bırakın,talep olanyerlerde okul açın..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem