Sosyal Bilgiler öğretmenleri 1500 atama bekliyor

Atama bekleyen sosyal bilgiler öğretmenleri MEB'den bakın ne kadar kontenjan bekliyor.Sosyal Bilgiler öğretmenleri MEB'den beklediği sayı kadar kontenjan alacak mı bunu atama olduktan sonra göreceğiz işte haberin detayı bizi takipte kalınız..

17 Şubat 2017 - 10:39 - Güncelleme: 17 Şubat 2017 - 10:45

Atama bekleyen Sosyal Bilgiler öğretmenleri MEB'den 1500 kontenjan talep ediyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu hafta içi duyuruya çıkacağı ve 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacağının kesinleşmesinin ardından branş bazında kontenjanlar merak edilmeye başlandı.


Kontenjanların Ekim atamasına yakın olacağı tahmin ediliyor fakat Sosyal Bilgiler öğretmenleri Ekim ayında verilen 121 kontenjanın telafisini bakanlıktan bekliyor ve 1500 kontenjan talep ediyor.

Sosyal Bilgiler branşından atama bekleyen öğretmen sayısı 25 bini aşmış, 30 binlere yaklaşmıştır. Türkiye genelindeki norm durumu da 1500 kontenjan verilmesine müsaittir. Yıllardır az kontenjan verilen Sosyal Bilgiler öğretmenliğine bu sefer atama bekleyen öğretmenler 1500 kontenjan verilmesini istiyor.

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLER NE KADAR MAAŞ ALACAK ? 

Başta Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'e bu isteklerini sunan Sosyal Bilgiler öğretmenleri MEB yetkililerinden ve 1500 dolaylarında atama yapılacağından umutlu. 

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) bilindiği üzere önümüzdeki günlerde 20 bin öğretmen atama duyurusu ve kılavuzu yayınlayacak ve yine önümüzdeki haftalarda atamalar gerçekleşecek. 20 bin öğretmenin en geç 15 Martta göreve başlaması bekleniyor.

Yeni atanacak öğretmenler 2016/Ekim döneminde atanan öğretmenler gibi sözleşmeli olacak. Peki bu öğretmenler ne kadar maaş alacak? Kadrolu öğretmenlere göre maaşlar değişiklik gösterecek mi?

Ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen Ocak-Haziran/2017 dönemi için belirlenen 2.774,29 TL maaş alacak. Haziran ayından sonra Temmuz zammı ile bu öğretmenlerin net maaşları 2.900 TL bandına yükselecek. Branşa göre değişim gösterse de ek ders ücretleri ile birlikte yeni atanan öğretmenlerin ortalama geliri aylık 3 bin 500 TL'nin altına düşmeyecek. Mebpersonel.com / Özel Haber

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu için hastaneden açıklama
Mesut Yılmaz'ın intihar eden oğlu için hastaneden açıklama