erkek protez saçthemeforest temaları

"Son kararı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu verecek"

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda toplu sözleşme sürecinin ayrıntılarını ve gelinen noktayı aktardı.

"Son kararı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu verecek"
21 Ağustos 2019 - 14:23

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin ayrıntıları Twitter hesabından yaptığı paylaşımda duyurarak, 5. dönem toplu pazarlık görüşmelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlandığını ve son kararı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun vereceğini bildirdi.

Türkiye Kamu-Sen internet sitesinden yapılan açıklamada da Genel Başkan Önder Kahveci’nin değerlendirmelerine yer verildi. 5. dönem toplu pazarlık görüşmelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlandığını belirten Kahveci, bundan sonraki süreçte nihai kararı Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun vereceğini ifade etti.

Kamu İşveren Heyeti tarafından memur ve emekli maaşlarına 2020 yılı için %4+4 ve 2021 yılı için de %3+3 zam önerildiğini aktaran Kahveci, bu teklifin kabul edilmesinin mevcut ekonomik durum göz önünde bulundurulduğunda imkânsız olduğunu vurguladı. Geçtiğimiz yılın enflasyonunun %20,3 olduğunu hatırlatan Kahveci, 2018-2019 Temmuz ayları dikkate alındığında yıllık enflasyon oranının %16,65 olarak hesaplandığını ve 2020 yılı enflasyon hedefinin ise %9,8 olarak belirlendiğini kaydetti.

Tüm bu veriler kapsamında Kamu İşveren Heyeti teklifinin kamu görevlilerinin sorunlarına çare olmaktan uzak kaldığı gerçeğine dikkat çeken Kahveci, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nu işaret ederek; omuzlarında son derece önemli bir görev bulunmakta olduğunu dile getirdi.

Bu haber 1074 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort