SON DAKİKA Yeni OHAL Kararnamesinin Ayrıntıları

FETÖ soruşturmalarını yakından ilgilendiren yeni bir OHAL Kararnamesi hazırlandığı ortaya çıktı. Ulusal Kanal'ın edindiği bilgilere göre, kararnameyle, FETÖ'cü olduğu iddia edilen Yargıtay, Danıştay ve HSYK üyelerinin yargılanması Yargıtay'da yapılacak. Örgüt üyesi yargı üyelerinin iddianamesini de Yargıtay Başsavcılığı hazırlayacak.

18 Mart 2017 - 16:17 - Güncelleme: 18 Mart 2017 - 16:33

YENİ YARGI KHK'SI YOLDA: FETÖ'CÜ YARGI MENSUPLARI YARGITAY'DA YARGILANACAK

Yeni bir kararname çıkartılacak, sanık yargı üyeleri Yargıtay'da yargılanacak.FETÖ soruşturmalarını yakından ilgilendirecek OHAL kararnamesinin ayrıntılarına ulaştık. Edinilen bilgilere göre kararnameyle, FETÖ'cü Yargıtay, Danıştay ve HSYK üyelerinin yargılanmasının Yargıtay'da yapılması kararlaştırılacak.

YENİ YARGI KHK'SI YOLDA: DAVALAR TOPLU DEĞİL, AYRI AYRI AÇILACAK

Kararnameye göre, yüksek yargı sanıklarının iddianamesini Yargıtay Başsavcılığı hazırlayacak. Yargılamaların da Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi'nde yapılacağı konuşuluyor. Yargılamalar ise toplu yapılmayacak.

Toplu yapıldığı zaman yargılamaların uzun süreceği görüşünden dolayı, herkes için ayrı ayrı davalar açılacağı belirtiliyor. Ayrıca kararnameyle görevden alma ve göreve iadelerin olacağı ifade edildi. GÜRKAN DEMİR ulusalkanal.com.tr

KHK İHRAÇ VE İADE SAYFASINDAN TÜM GELİŞMELERİ TAKİP İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ülke Genelinde 839 Gözaltı gözaltı, 7 tutklama
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlahiyat mezunlarına formasyon şoku
İlahiyat mezunlarına formasyon şoku
Bir ilimizde norm fazlası öğretmen ataması yapılacak
Bir ilimizde norm fazlası öğretmen ataması yapılacak