Son Dakika: Yeni ByLock İhraçları Geliyor!

15 Temmuz'dan darbe girişiminin yapılmasının ardından günümüze kadar ilan edilen OHAL içinde, toplamda 15 Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlandı. Bu KHK'ler ile, devlet içinde yapılanmış olan FETÖ/PDY üyelerinin ihraç edilmesine başlandı ve devlet kadrolarından toplamda 89 bin kişi uzaklaştırıldı. HSYK'nin kararıyla ihraç edilen hakim ve savcılar da dâhil edilince bu sayı 93 bini bulmakta.

14 Mart 2017 - 17:26

FETÖ'nün haberleşme ağı olduğu belirlenen ve üzerinde çalışmalar yürütülen ByLock isimli program ise çözüldü ve ihraçlarda bu sefer ByLock'tan yararlanılarak bu programı kullandığı tespit edilenler, görevden uzaklaştırılacak. ByLock'ta yaklaşık 215 bine yakın kullanıcı olduğu biliniyor ve 18 milyon mesaj ve yazışma, 3 milyon e-posta, istihbarat birimlerimizce açığa çıkarıldı. 
Önümüzdeki süreçte ise istihbaratın tespitleriyle beraber çıkacak KHK'de ihraçların büyük çoğunluğu ByLock'tan olacak diye düşünülüyor. ByLock kullandığı tespit edilen üst düzey isimler de çıkacak yeni bir KHK ile ihraç edilecek. 
Kamuda, Bylock'u en fazla TSK'deki FETÖ mensubu askerlerin kullanığı düşünüldüğünde ihraçların büyük çoğunluğunun TSK kadrolarından olması muhtemel. 
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yusuf ATMACA
    8 ay önce
    İnternetten indirilebilen bir program nasıl suç olabilir anlamıyorum. Mahkeme dosyalarında hiç mesaj içeriğinin olmaması SKANDALDIR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlere Yönelik Büyük operasyon!
Öğretmenlere Yönelik Büyük operasyon!
Matematik öğretmeni 4 ile bölünebilme kuralını buldu
Matematik öğretmeni 4 ile bölünebilme kuralını buldu