Son dakika... Sedat Laçiner'in Cezası Açıklandı

Son dakika... Eski rektöre FETÖ'den hpis cezası geldi. Soruşturma kapsamında tutuklanan ve yargılaması yapılan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ÇOMÜ Rektörü (ESKİ) Sedat Laçiner'e Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması üyesi olduğu iddiası ile 9 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Son dakika... Sedat Laçiner'in Cezası Açıklandı
25 Eylül 2018 - 21:40 - Güncelleme: 25 Eylül 2018 - 22:06

Eski rektöre FETÖ'den hpis cezası geldi. Soruşturma kapsamında tutuklanan ve yargılaması yapılan ÇOMÜ Rektörü (ESKİ) Sedat Laçiner'e Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması üyesi olduğu iddiası ile 9 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

FETÖ soruşturmaları kapsamında devam eden davalardan Sedat Laçiner'in davasında mahkeme kararı açıkladı. Eski rektöre 9 yıl ceza verildi.


15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, 20 Temmuz 2016 tarihinde gözaltına alınan ÇOMÜ eski rektörü Sedat Laçiner, 23 Temmuz günü sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’nde 2 yıldan bu yana tutuklu bulunan Laçiner’in yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Çanakkale 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Sedat Laçiner, avukatı ve yakınları katıldı.

KABUL ETMEDİ

Duruşmada masum olduğunu ifade eden Sedat Laçiner, üzerine atılı bulunan örgüt üyeliği suçunu kabul etmeyerek, Türkiye için yanlış bir şey yapmadığını iddia etti. FETÖ ile hiçbir ilişkisinin bulunmadığını ileri süren Laçiner, üzerine atılı suçlamaları reddederek, beraatini talep etti. Sanık avukatı da müvekkilinin beraatini ve tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Sedat Laçiner’i 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Laçiner’in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Bu haber 1350 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort