SON DAKİKA OHAL komisyonu bu hafta kuruluyor

OHAL işlemleri için kurulacağı uzun süreden beri konuşulan OHAL komisyonu bu hafta içinde kurulacak. Binlerce ihraç olan ve ceza evlerindeki FETÖ şüphelilerin durumları bu hafta içinde bir bir belli olacak. İhraç olanların dört gözle beklediği OHAL komisyonunun ayrıntıları haberimizde bizi takipte kalınız

20 Mart 2017 - 00:11 - Güncelleme: 20 Mart 2017 - 00:23

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu yakında Kuruluyor. Başbakan yardımcısı Nurettin CANİKLi ve Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ OHAL işlemleri inceleme komisyonunun bu hafta içerisinde kurulacağını açıkladı. 

Komisyona atamalarda 3 kişiyi başbakan, 2 si Adalet Bakanlığı ve 3'ü HSYK tarafından atanacak olan komsiyonun kararları bağlayıcı olacak, yaptırım gücü olacak ancak Yargı yolu da açılacak. 

Adelet Bakanı BOZDAĞ Habertürk gazetesine veridği röportajda ; 23 Ocak’ta çıkan KHK’da, OHAL işlemlerini inceleme komisyonu kurulmasına dair düzenlemeler yapıldı. 7 kişiden oluşan bağımsız bir komisyon olacak.

Bütün kurumlar, komisyonun talep ettiği ilgili belgeleri vermek zorunda. Görev yapanlara teminatlar verdik, kararla­rının icrai yaptırımı olacak. Burada en önemli şey yargı yolunun açılmış olmasıdır. Bu komisyonla, bireysel başvuru ve AİHM’e kadar gidecek süreç başlatılmış oldu. İşleyişi şeffaf olacak.
Habertürk


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullara talimat, teneffüslerde o marş çalınacak
Okullara talimat, teneffüslerde o marş çalınacak
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre kontenjanlar
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre...